Biuro to szczególna przestrzeń, do której warto wybrać dopasowane meble. W przeciwieństwie do mebli domowych te biurowe powinny być przede wszystkim funkcjonalne, a także bezpieczne. Oznacza to, że wrażliwe dane, z których przechowywaniem wiąże się praca biurowa, nie trafią w niepowołane ręce dzięki odpowiedniemu wyposażeniu miejsca pracy. Dobrym rozwiązaniem będą w takim wypadku szafki metalowe

  • Szafki metalowe — na co zwrócić uwagę podczas kupna?
  • Typy szafek metalowych

Szafki metalowe — na co zwrócić uwagę podczas kupna?

Szafki metalowe są rozwiązaniem ogólnodostępnym na rynku mebli biurowych. Możemy zakupić je zarówno w internecie, jak i w sklepach stacjonarnych. Musisz jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas wyboru spośród propozycji od konkurencyjnych firm. Dobra szafka metalowa powinna być wykonana przede wszystkim z wysokiej jakości materiału. Możesz do niego zaliczyć np. grubą blachę stalową. Ważne jest też sprawdzenie, w jaki sposób na szafkę został nałożony odpowiedni kolor. Malowanie proszkowe, przykładowo, stanowi dobrą ochronę nie tylko przed korozją, ale też toksycznymi substancjami chemicznymi i działaniem skrajnych temperatur. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to oprócz jakościowej blachy, warto zaopatrzyć się w te szafki, które oferują dodatkowe zabezpieczenie w postaci zamków na kod czy kłódek na klucz. 

Szafki wykonane z blachy ocynkowanej są wysoce odporne na uszkodzenia mechaniczne i stanowią doskonałe zabezpieczenie zarówno dla przechowywanej dokumentacji, jak i wartościowych przedmiotów. Przykładem mogą być tu, chociażby szafki szkolne. Więcej informacji znajdziesz na: https://www.wyposazeniegaudia.pl/cat/szafy-metalowe/.

Typy szafek metalowych

Wielkość szafek możesz dopasować do swoich potrzeb. Do wyboru są małe proste szafki oraz duże stalowe szafy z dodatkowymi półkami i szufladami pozwalającymi na efektywną organizację dokumentów. Przebierać możemy także w kontekście estetyki szafek. Szafa metalowa kojarzy się z jej naturalnym szarym kolorem, ale obecnie w zależności od potrzeb konkretnych przestrzeni biurowych, możemy pozyskać meble metalowe w najróżniejszych kolorach od błękitu po czerwień. W przypadku szafek metalowych wykorzystywanych w miejscach pracy dobrym pomysłem będzie wyszukiwanie szafek BHP dostosowanych do specyficznych wymogów, którym muszą sprostać zakłady pracy, m.in. sądy, szkoły czy banki. 

Szafy metalowe to standardowe wyposażenie punktów administracyjnych, biur, oraz instytucji państwowych. Jeżeli potrzebujesz szafy do przechowywania dokumentacji, metalowe meble sprawdzą się w tym przypadku idealnie.