Nowoczesne budownictwo kładzie szczególny nacisk na energooszczędne domy, które są przyjaźniejsze dla środowiska naturalnego. Istotną rolę w budownictwie pełni styropian, jeden z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do ocieplania budynków. Jakie zalety sprawiają, że styropian to materiał przyczyniający się do ochrony środowiska?

W dobie dynamicznych zmian klimatycznych

O ile jeszcze kilka lat temu, zmiany klimatyczne dla wielu ludzi były jedynie hipotezą, o tyle dziś nie ulega wątpliwości, że nasza planeta ulega dynamicznym zmianom. Niestety, wiele procesów zostało zapoczątkowanych przez intensywny rozwój technologiczny. Energooszczędny styropian grafitowy 20 cm to materiał, który pomoże nam podjąć kroki ukierunkowane na spowolnienie tych procesów. Wszystko za sprawą właściwości izolacyjnych, które pozwalają uczynić budynek energooszczędnym.

Zasada działania jest bardzo prosta. Styropian 15 cm na zabezpieczyć nasz dom przed chłodem oraz zapobiec wydostawaniu się ciepła wyprodukowanego przez instalację grzewczą. W rezultacie, zużywamy mniej energii, pozostawiając mniejszy ślad węglowy. Narzędzia, takie jak kalkulator styropianu, który znajdziesz w tym miejscu: https://styro24.pl/kalkulator_styropianu pozwala nam oszacować ilość materiału potrzebnego do uzyskania odpowiednich parametrów ocieplenia.

Dlaczego styropian jest korzystnym rozwiązaniem dla środowiska?

Przede wszystkim, materiał ten odznacza się doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi, dzięki czemu, pozwala zachować w budynku optymalną temperaturę. W zimie chroni przed chłodem i wiatrem, z kolej w leci zapobiega nagrzewaniu się pomieszczeń. Przy tym oferuje bardzo dobrą izolację akustyczną. Styropian 5 cm stosuje się głównie przy ocieplaniu ścian, ale można go z powodzeniem wykorzystać także do ocieplenia podłóg, stropów oraz poddasza.

Z pomocą styropianu jesteśmy w stanie uzyskać szczelną warstwę termoizolacyjną, wolną od tzw. mostków cieplnych odpowiedzialnych za wychładzanie się domu w okresie jesienno-zimowym. Dzięki temu, zużywamy znacznie mniej energii do zasilenia instalacji grzewczej. Z kolei latem jesteśmy w stanie uchronić się przed uciążliwym gorącem, co ułatwi pracę urządzeniom elektronicznym. Mniejsze zużycie energii oznacza mniejsze wydatki oraz przyczynia się do ochrony środowiska. Warto także dodać, że styropian jest w pełni biodegradowalny.

Jakie korzyści oferuje styropian grafitowy?

W nowoczesnym budownictwie coraz częściej wykorzystywany jest styropian grafitowy 20cm, który powoli zastępuje tradycyjny styropian biały. Oznacza się on jeszcze lepszymi właściwościami izolacyjnymi, dzięki czemu, cieńsza warstwa pozwala uzyskać lepszy rezultat. W tym miejscu: https://styro24.pl/kalkulator-przegrody-u-i-7 można obliczyć zapotrzebowanie na styropian grafitowy potrzebny do ocieplenia przegród budowlanych. Z pomocą takiego kalkulatora możemy także ocenić, jaka grubość styropianu będzie optymalna w naszym przypadku. W szerokiej gamie produktów, największą popularnością cieszy się styropian 5cm, 10cm oraz 20cm.