Pozycjonowanie stron internetowych – działania mające na celu wypromowanie strony w wyszukiwarkach internetowych pod względem określonych haseł, tak aby strona pokazywała się jak najwyżej na liście wyników wyszukiwania.

Pozycjonowanie jest jednym z bardziej skutecznych i relatywnie tanim sposobem na promocję stron www w internecie. Pozycjonowanie pozwala dotrzeć do strony www i oferty osobom zainteresowanym, które właśnie poszukują danej usługi czy produktu!

Na skuteczne pozycjonowanie stron składa się wiele elementów. O dobre pozycjonowanie należy zadbać już na etapie tworzenia strony. Czytelny układ linków, META tagi, przejrzysta struktura i odpowiednia zawartość merytoryczna mają ogromny wpływ na skuteczne pozycjonowanie.

Kolejnym etapem pozycjonowania, jest zgłoszenie stron w wyszukiwarkach internetowych i w katalogach stron www. Należy zadbać o staranny dobór kategorii i słów kluczowych dla wpisu, gdyż ma to zasadnicze znaczenie dla wypozycjonowania strony. Zły dobór kategorii, czy błędna konstrukcja wpisu może skutkować brakiem wpływu wpisu na pozycjonowanie naszej strony!

Ponieważ co jakiś czas zmieniają się kryteria wyszukiwarek wpływające na pozycjonowanie stron, jak również zmieniają się strony konkurencji, należy na bierząco sprawdzać pozycję w wyszukiwarkach internetowych i w razie potrzeby podejmować odpowiednie działania.