Jak wszyscy wiemy, dom to nie tylko dach nad głową.

To tutaj wychowujesz rodzinę i tworzysz wspomnienia z bliskimi. Chroń swój dom ubezpieczeniem właściciela domu, na które zasługuje. Ten artykuł da ci kilka świetnych porad, gdy chcesz kupić ubezpieczenie właściciela domu.Jeśli masz drogie zagospodarowanie terenu wokół domu, rozważ zakup osobnego ubezpieczenia. Większość podstawowych polis ubezpieczeniowych dla właścicieli domów nie pokryje szkód spowodowanych wiatrem lub innymi czynnikami środowiskowymi w architekturze krajobrazu. Oznacza to, że jeśli twoje drogie importowane drzewa spadną z wiatrem, polisa ubezpieczeniowa właściciela domu generalnie nie pokryje tego.Aby zaoszczędzić pieniądze na ubezpieczeniu domu, należy jak najszybciej spłacić kredyt hipoteczny. Większość firm uzna Cię za mniejsze ryzyko, gdy nieruchomość nie będzie zadłużona, a Ty będziesz o nią lepiej dbał. Sprawdź, o ile szybciej możesz spłacić pożyczkę, refinansując ją po 15 latach zamiast 30.Niektóre elementy domu mogą wpływać na koszt ubezpieczenia właściciela domu, bez względu na to, co robisz. Na przykład, jeśli masz basen, twoje ubezpieczenie może być wyższe ze względu na wyższą odpowiedzialność. Zobaczysz również różnicę w cenie w zależności od tego, jak blisko Twojego domu znajduje się służba ratunkowa. O cenie, jaką zapłacisz za ubezpieczenie, będą decydować różne rzeczy, a z pewnością nie jest to jedyny czynnik przy wyborze domu.Jeśli posiadasz bardzo cenny przedmiot, powinieneś rozważyć jego ubezpieczenie. Wiele firm ubezpieczeniowych oferuje usługi dostosowane do indywidualnych potrzeb i dostosowuje się do konkretnych sytuacji. Dla początkujących i weteranów, ogólny przewodnik po ubezpieczeniu właściciela domu

Powinieneś poprosić specjalistę o ocenę wartości twojego przedmiotu; jeśli twoje cenne rzeczy zostaną zniszczone lub uszkodzone, ubezpieczenie będzie musiało dać ci równowartość szacunkowej wartości.Jeśli mieszkasz na obszarze podatnym na powodzie, nigdy nie zakładaj, że możesz polegać wyłącznie na federalnej pomocy w przypadku klęsk żywiołowych, a nie na wykupieniu ubezpieczenia od powodzi.

Po pierwsze, duży procent wszystkich incydentów powodziowych nigdy nie kwalifikuje się do federalnej pomocy w przypadku katastrof. Po drugie, możesz zapłacić więcej odsetek za federalną pożyczkę od klęsk żywiołowych niż za ubezpieczenie od powodzi.Jeśli myślisz o przeprowadzce do innego obszaru, ta wskazówka dotycząca ubezpieczenia samochodowego może być tylko wisienką na torcie. Jeśli znajdujesz się na obszarze o niższym wskaźniku przestępczości, otrzymasz korzystne ubezpieczenie i ostatecznie będziesz płacić znacznie mniej miesięcznie niż osoby mieszkające na obszarach o wysokiej przestępczości.Istnieje wiele zagrożeń dla Twojego domu. Po prostu tak się składa, że ​​jednym z nich jest ogień. Musisz mieć polisę ubezpieczeniową obejmującą pożar, czy to od podpalenia, czy nawet z powodu pogody. Przejrzyj swoją polisę i porozmawiaj ze swoim agentem, aby upewnić się, że szkody tego typu są objęte ubezpieczeniem.Jeśli jesteś seniorem, możesz otrzymać zniżki. Ubezpieczenie właściciela domu często oferuje zniżki dla seniorów. Jeśli Twoja obecna firma ubezpieczeniowa nie zapewnia tej zniżki, zrób zakupy, aby znaleźć taką, która odpowiada Twoim potrzebom i budżetowi.Upewnij się, że Twój dom jest odpowiednio chroniony za pomocą odpowiedniej liczby czujników dymu, a możesz kwalifikować się do zniżki na składki ubezpieczeniowe właściciela domu. Zainstalowanie większej niż zalecana liczby czujek dymu może również skutkować zniżką od niektórych firm ubezpieczeniowych. Sprawdź swoją polisę, aby sprawdzić, czy kwalifikujesz się do obniżenia składek.Nie zwlekaj, jeśli chodzi o ochronę domu. Ponieważ nigdy nie wiesz, co może się wydarzyć w przyszłości, ważne jest, aby upewnić się, że będziesz chroniony finansowo, jeśli coś stanie się z Twoim domem. Skorzystaj z porady ubezpieczeniowej właściciela domu w tym artykule, aby zabezpieczyć siebie i swoją rodzinę przed nieoczekiwanym.