Import towarów z Chin od kilku lat nie traci na popularności. Atrakcyjność rynku azjatyckiego, a w szczególności cen produkcji sprawia, że import z Chin cały czas jest niezwykle intratnym zajęciem. Należy jednak zaznaczyć, że zanim towar znajdzie się na terenie Polski, musi przejść długą drogę, a transport morski z Chin to cała masa formalności.

Spedycja międzynarodowa – wymagania

Przed wysłaniem towaru w drogę do Polski konieczne jest spełnienie niezbędnych formalności. Spedycja międzynarodowa wymaga obsługi celnej. Formalności jest tak dużo, że czasem potrafią przerosnąć możliwości, stąd dobrym sposobem jest zlecenie zorganizowania całego procesu firmie spedycyjnej. Firma taka dopilnuje wszelkiej niezbędnej dokumentacji, a co najważniejsze przestrzega wyznaczonych terminów i standardów, co jest niezwykle istotne.

Spedycja morska – koszty

Atrakcyjność towarów z Chin to głównie ich niska cena. Towary z Chin cieszą się dużą popularnością i można je znaleźć w każdym sklepie. Transport z Chin odbywa się drogą morską, by ograniczyć koszty. Spedycja morska jest w tym wypadku najlepszą metodą dostarczenia towaru do kraju. W przypadku drobnych ładunków, dobrym pomysłem na obniżenie kosztów jest ich konsolidacja. Ładunki dla wielu zamówień, bądź takie, które zmierzają w jedno miejsce docelowe łączy się w jeden zbiorczy transport zwany LCL (drobnica morska). Zaletą takiego rozwiązania jest mniejsza opłata za fracht.

Jak długo wędruje transport z Chin do Polski?

Czas transportu uzależniony jest od miejsca rozładunku. Zazwyczaj jest to Hamburg, albo Gdańsk. Kiedy towar znajdzie się na terenie Polski, musi spędzić w magazynie czasowego składowania trochę czasu, gdyż należy dopełnić wszelkie formalności. Dopiero po zakończeniu wszelkich procedur, towar może być dopuszczony do obrotu na terenie Unii Europejskiej, czyli również Polski.

Towar z Chin do Hamburga dociera zazwyczaj w 30 dni. Zazwyczaj import z Chin zajmuje około 1,5 miesiąca.

Co należy jeszcze wiedzieć o imporcie towarów z Chin?

Kiedy formalności w Polsce są już zakończone, towar jest do dyspozycji przedsiębiorcy w całości. Oznacza to tyle, że konieczne jest odebranie całego transportu z magazynu celnego do miejsca docelowego. Konieczne jest więc zorganizowanie odpowiedniego transportu spełniającego wszelkie wymogi bezpieczeństwa.

Zalety importu towarów z Chin

Niewątpliwą zaletą transportu towarów z Chin jest niska cena. Ponadto transport morski umożliwia import towarów o bardzo dużej masie z możliwością konsolidacji ładunków. Sam transport jest w pełni bezpieczny i korzystny dla przedsiębiorcy. Należy wskazać na olbrzymi potencjał towaru sprowadzanego z Chin, a kompleksowe pośrednictwo i fachowa pomoc w sprowadzaniu towarów z Chin znacznie usprawniają cały proces importu.

undefined