Jeśli masz astmę, prawdopodobnie masz od swojego lekarza leki do leczenia i zapobiegania atakom, ale jest kilka prostych rzeczy, które możesz zrobić samodzielnie, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo ataku.

Oto kilka pomocnych zaleceń, które pomogą Ci sprawić, by Twoje środowisko domowe pracowało z Tobą, a nie przeciwko Tobie, w dążeniu do ograniczenia ataków astmy.Powinieneś przebywać w domu tak długo, jak to możliwe, gdy na zewnątrz jest wilgotno lub gdy w powietrzu jest dużo pyłków. Wilgoć i pyłki utrudniają oddychanie. Jeśli musisz wyjść na zewnątrz, możesz założyć maskę na nos i usta.Czy potrafisz dokładnie określić rodzaj astmy, z którą masz do czynienia? Poznanie typu astmy pomoże ci sobie z nią radzić. Na przykład osoby z astmą wywołaną wysiłkiem fizycznym dobrze by zrobiły, gdyby nosiły inhalator w torbie sportowej! Znajomość wzorców objawów astmy pomoże Ci zapewnić bezpieczeństwo.Unikaj trzymania roślin doniczkowych w domu. Niektóre rośliny mogą pachnieć lub zmieniać charakter powietrza, którym oddychasz, wywołując astmę. Jeśli chcesz zachować rośliny, zwracaj szczególną uwagę na objawy i bądź gotowy do usunięcia roślin, jeśli zauważysz jakiekolwiek zmiany.Osoby cierpiące na astmę często mają alergie, które mogą wywoływać objawy. Upewnij się, że wiesz, na co jesteś uczulony, abyś mógł nauczyć się trzymać z dala od rzeczy, które mogą cię skrzywdzić. Alergolog najlepiej wykona szeroki test na alergię.Jeśli cierpisz na astmę, ważne jest, aby utrzymywać dom i miejsce pracy w czystości. Kurz i zarazki mogą pogorszyć objawy astmy i odciąć dopływ tlenu do płuc. Ponieważ kurz gromadzi się dość szybko, zaleca się odkurzanie mebli i urządzeń przynajmniej raz w tygodniu.Inhalatory do szybkiej ulgi lub leczenia zapobiegawczego to leki, które należy prawidłowo podawać. Podczas wciskania inhalatora upewnij się, że oddychasz głęboko do płuc. Trzymaj lek w płucach przez co najmniej 3 do 5 sekund przed wydechem, aby działał lepiej.Możesz rozważyć nie zajście w ciążę, jeśli masz ciężką astmę. Doskonały, aby pomóc Ci lepiej oddychać, jeśli masz astmę

Hormony wywoływane w czasie ciąży mogą nasilać objawy astmy.

Jeśli zdecydujesz się zajść w ciążę i masz astmę, upewnij się, że Twój lekarz wie o Twojej astmie, aby mógł pomóc kontrolować objawy podczas ciąży.Astmę wywołują określone czynniki wyzwalające, dlatego najłatwiejszym sposobem uniknięcia bolesnych ataków jest unikanie ich. Tymi wyzwalaczami mogą być wszystko, od pyłków po sierść zwierząt, dlatego ważne jest, aby szukać profesjonalnej pomocy w ustaleniu przyczyny. Jeśli nie masz takiej możliwości, prowadź dziennik astmy, wypisując swoje czynności przed atakiem, aby pomóc w zidentyfikowaniu prawdziwej przyczyny.Jeśli cierpisz na astmę, przyjmowanie wystarczającej ilości witaminy E i C może ci pomóc. Te witaminy mogą pomóc poprawić czynność płuc, ostatecznie kontrolując astmę. Możesz zdecydować się na spożycie tych witamin, jedząc pokarmy bogate w witaminy lub poprzez suplement. Witaminy mogą pomóc wzmocnić układ odpornościowy, co pomoże Ci zachować zdrowie i mniej chorować, co oznacza, że ​​będziesz mieć mniej ataków astmy.Dzięki tym wskazówkom możesz uczynić swoje środowisko czystszym i bezpieczniejszym, co może pomóc w zapobieganiu atakom astmy. Zapobieganie jest o wiele łatwiejsze niż leczenie, więc zastosuj te wskazówki i zmniejsz narażenie na typowe czynniki wywołujące astmę. Te wskazówki, stosowane w połączeniu z zaleceniami lekarza i lekami, mogą skrócić długość i nasilenie ataków astmy.