Planując swoją podróż do Nowego Orleanu, zdecydowanie powinniśmy się zastanowić nad tym, co dokładnie chcemy zwiedzić w tym mieście. Okazuje się, że mamy naprawdę bardzo wiele możliwości do wyboru. Oczywiście nie będziemy w stanie zwiedzić wszystkiego, jednak, jeśli skupimy się na kilku najciekawszych miejscach, to faktycznie nasza wycieczka będzie z powodzeniem zaliczać się do wyjątkowo udanych. Pamiętajmy, że Nowy Orlean jest naprawdę sporym miastem, które znajduje się na terenie stanu Luizjana. Co ciekawe, charakterystyczna lokalizacja przy delcie rzeki Missisipi powoduje, że miasto musi być odpowiednio chronione przed różnymi nieprzyjemnymi przygodami związanymi z cofnięciem się oceanu.

Niesamowite zabytki w Nowym Orleanie

W momencie, kiedy wypiszemy sobie listę miejsc, które chcielibyśmy zobaczyć, to na pewno do nich zaliczają się obiekty sakralne. Warto tutaj wspomnieć, a właściwie zobaczyć Bazylikę św. Ludwika, która mieści się przy placu im. Jana Pawła II. Jest to świątynia, którą budowano w latach 1789 do 1794. Jednak ze względu na wszystkie żywioły, jakie spotykały bazylikę, a także ją mocno niszczyły, to niestety nie jesteśmy w stanie oglądać pierwotnie wybudowanej świątyni. Rzeczywiście bazylika przeszła masę różnych remontów. Jednak to nie zmienia faktu, że sam obiekt sakralny jest wyjątkowy. Ten obiekt to najstarsza, nieprzerwanie używana katedra w USA.

Wodny świat w Nowym Orleanie

Uwielbiając różnego rodzaju ryby, czy też ssaki morskie, pod żadnym pozorem nie powinniśmy pominąć zwiedzania Akwarium w Nowym Orleanie, które w rzeczywistości nazywa się Audubon Aquarium of the Americas. To jest niesamowite, ale w jednym miejscu, możemy zobaczyć ponad 10 tysięcy interesujących zwierząt. Jest to doskonała lekcja przyrody dla całej rodziny. Na zwiedzanie nowoorleańskiego akwarium na pewno warto zarezerwować sobie cały dzień. Co ciekawe, można również kupić specjalny bilet na zwiedzanie pingwinarium od środka, a dokładniej od zaplecza. Na pewno taka wycieczka, stanowiłaby niesamowitą przygodę, szczególnie dla najmłodszych. Pingwiny mamy okazję obserwować z bardzo bliska.

Łatwa podróż do Stanów Zjednoczonych

Nie są to wszystkie atrakcje turystyczne, jak i również miejsca, do zwiedzania, które możemy zobaczyć na terenie Nowego Orleanu. Takich miejsc jest zdecydowanie więcej. Nie zapominajmy jednak o zadbaniu o odpowiednie formalności, które mają właśnie na celu urealnienie naszej podróży do Stanów Zjednoczonych. Z tego powodu należy jak najszybciej wypełnić specjalny wniosek ESTA, który będzie mógł nam zapewnić możliwość wyjazdu do Stanów Zjednoczonych na okres do 90 dni. Musimy jednak pamiętać, że pozyskując taki przywilej, możemy podróżować do USA wyłącznie w celach turystycznych, ewentualnie jeszcze w celach służbowych. Jednak w drugim przypadku będziemy mieli często do czynienia z bardziej wymagającymi pytaniami znajdującymi się na wniosku. W związku z tym możemy rzeczywiście się przekonać, że jest to doskonała opcja dla każdego.