Lifting twarzy od dawna jest jednym z najpopularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej, ale perspektywa operacji, blizn i nienaturalnego efektu może być dla wielu osób zniechęcająca.

Dla niektórych osób jest to po prostu zbyt duże ryzyko, lifting to nieodwracalna zmiana wyglądu twarzy w znieczuleniu ogólnym. Dla wielu osób, które poszukują minimalnie inwazyjnych zabiegów lub są ograniczone budżetem, jak również oczekują naturalnych rezultatów, rozwiązanie takie jak nici liftingujące PDO mogą być wartą rozważenia alternatywą.

Jak działa lifting z użyciem nici PDO?

Co to są nici PDO i gdzie można je zastosować?

Wiele osób wybiera różne metody niechirurgicznego liftingu twarzy, tego typu zabiegi pomagają wygładzić drobne linie i zmarszczki oraz poprawić kontury twarz bez konieczności poddawania się operacji, która wiąże się z bliznami, powikłaniami i długim czasem rekonwalescencji. Być może słyszałaś o liftingu za pomocą nici PDO, tego typu zabiegi w ostatnim czasie zyskują na popularności jako alternatywa dla zabiegów chirurgii plastycznej.

Nici PDO to zasadniczo nici chirurgiczne wykonane z najbardziej zaawansowanego medycznie włókna polidiksanonu. Stosowane są w zabiegach chirurgicznych od dziesięcioleci, ponieważ materiał jest dobrze tolerowany przez organizm ludzki, mocny, stopniowo rozkłada się i jest ponownie wchłaniany przez organizm. Rzadko zdarzają się komplikacje związane z używaniem tego materiału. Nici PDO są często używane także w chirurgii serca, ponieważ są bardzo mocne.

Podczas zabiegu liftingu lekarz wprowadza nici PDO w skórę twarzy za pomocą bardzo cienkiej igły. Nici tworzą pod skórą podtrzymującą siateczkę, która natychmiast poprawia jej wygląd, dzięki czemu okolice oczu, podbródka i policzków wyglądają znacznie jędrniej i młodziej. Możemy również zastosować nici pdo na opadające powieki. Korzyści płynące z tego zabiegu utrzymają się przez nadchodzące tygodnie i miesiące, ponieważ twoje ciało będzie postrzegać nici jako ciało obce i wytworzyć więcej kolagenu i elastyny, budulca młodszej skóry, w ramach procesu gojenia. To z kolei sprawi, że skóra będzie wyglądać na gładszą i jędrniejszą, przywracając jej młodzieńczy wygląd.