Jeśli prowadzisz swój własny hotel, motel czy schronisko turystyczne, z pewnością wiesz, jak dużym kosztem jest ogrzewanie takiego budynku. To miejsce, w którym często otwierane są drzwi wejściowe, przez które ucieka całe ciepło. To potrafi generować ogromne rachunki, szczególnie zimą. Czy można temu jakoś zaradzić? Jasne! Postaw na promienniki podczerwieni.

RECEPCJA, KTÓRA ZAPRASZA CIEPŁEM

Hol, hotelowe lobby i recepcja to miejsca, szczególnie narażone na wychłodzenie. Nie można ukrywać, że ogrzanie tych partii budynku jest szczególnie trudne oraz czasochłonne. W takich miejscach warto zainstalować promienniki, które nie tylko zadbają o Twoich pracowników i ich komfort pracy, ale sprawią również, że każdy gość, który przekroczy próg Twojego hotelu, natychmiast poczuje się jak w domu.

Efekt ten promienniki ciepła zyskują dzięki swojemu działaniu. Ich praca nie polega na ogrzaniu powietrza, które w przypadku uchylonego okna, czy otwartych drzwi natychmiast ucieka. Urządzenia te emitują promienie, które ogrzewają ludzi oraz przedmioty, które znajdują się w ich zasięgu. To ciepło, przypominające delikatne promienie słońca. Jest przyjemne i otulające. Co ważne, wyższą temperaturę odczujesz natychmiast, gdy tylko promienniki zostaną uruchomione.

Promienniki ciepła do działania potrzebują energii elektrycznej. W związku z tym oraz biorąc pod uwagę szybkość ich działania, można śmiało stwierdzić, że jest to nie tylko rozwiązanie ekologiczne ale i ekonomiczne, które pozwala zaoszczędzić na ogrzewaniu.

GDZIE UMIEŚCIĆ PROMIENNIKI PODCZERWIENI?

Aby promienniki działały efektywnie, powinny zostać zamontowane w strategicznych miejscach. Ich instalacja powinna zostać poprzedzona pomiarami i analizą. Z tego względu, warto zostawić to specjalistom. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem reflektorów ciepła, koniecznie zajrzyj na stronę irsystem.pl. Znajdziesz tam zespół profesjonalistów, którzy zajmą się doborem odpowiednich urządzeń oraz ich montażem.