Wiele się mówi o spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością, dlatego ciągle ktoś nowe spółki zakłada. Na tym trzeba będzie się bardzo dobrze znać, dlatego w wielu przepadkach idziemy na skróty, co oznacza, że wybieramy sobie firmę, która przy założeniu spółki nam pomoże.

Ma to przecież znaczenie dla nas, bo nie będziemy załatwiać formalności pół roku, bo nie ma na to czasu. Mamy pomysł i mamy wspólników, dlatego chcemy się tym zajmować od razu. Im wcześniej wszystkie formalności uda się pozałatwiać tym szybciej będzie można z tym ruszyć. Pierwsze, co robimy to sporządzamy umowę spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Są tam dane dotyczące firmy jak i wspólników. Właśnie z wnoszonym przez nich kapitałem. Wniesienie wkładów to istotny element i w przypadku spółki nie może to być mniej niż pięćdziesiąt złotych za każdego wspólnika, ale również kapitał zakładowy nie może być mniejszy niż pięć tysięcy złotych. Trzeba, zatem tak wyliczać wkład własny żeby ta minimalna kwota się zgadzała, a wtedy wszystko będzie zgodne z prawem, które obowiązuje w naszym kraju.

Co jeszcze?

Bardzo ważne jest wyłonienie organów spółki. Konieczne będzie powołanie zarządu spółki. Czasami konieczna jest również rada nadzorcza i komisja rewizyjna. Najlepszym rozwiązaniem będzie ustanowienie pierwszego skład organów wtedy, kiedy podpisywana jest umowa spółki. Trzeba wszystko planować sobie z wyprzedzeniem, ale trzeba też wiedzieć, kiedy właśnie te organy wyłaniać spośród udziałowców. W ten sposób można będzie zaoszczędzić bardzo dużo cennego czasu, a na pewno na tym nam bardzo zależy. Jeśli chcemy wiedzieć, co jeszcze trzeba zrobić żeby założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością to można już teraz wejść na stronę http://spolki24.net/jak-zalozyc-spolke-z-oo/. Mamy tutaj tak bardzo dobrze przygotowaną instrukcje, że sami będziemy wiedzieli jak to zrobić. Nie zawsze mamy na to czas, ale warto mieć wiedzę, bo wtedy nic nie jest w stanie nas zaskoczyć. Prowadzenie spółki jest również trudne jak jej zakładanie i trzeba mieć tego świadomość.