Wiele osób posiadających duże ogrody zastanawia się na d zakupem dużej wanny jacuzzi, z której będzie można korzystać na zewnątrz.

Na rynku można znaleźć modele z podgrzewaniem wody, zatem może być to relaks nie tylko latem, ale także wiosną i jesienią. Jeżeli zdecydujemy się na wannę w naszym ogrodzie powinniśmy zastawić się na jej lokalizacją i oczywiście wielkością. Lokalizacja wanny pod drzewem nie zawsze będzie dobrym pomysłem, ze względu na spadające liście, ale także wiele innych zanieczyszczeń. Z drew mogą spadać do naszej wanny także różnego rodzaju owady, co spowoduje szybkie zanieczyszczenie. Oczywiście wanny można wyposażyć w specjalne pokrowce, dzięki którym przykryjemy ją w czasie kiedy z niej nie korzystamy.

Można zakupić wiele różnych pokrowców, które można przykładowo przypinać do wanny, ale najlepszym pomysłem będą pokrowce na suwak. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, nie tylko ze względu na szybkość montaż u i zdjęcia, ale także na dużą szczelność.

Oczywiście wanny tego typu posiadają specjalne filtry, które wyłapują zanieczyszczenia, jednak warto zadbać o to aby było jak najmniej. Trzeba bowiem pamiętać iż filtry trzeba czyścić, aby się nie zatkały. Każda wanna daje wygodny dostęp do filtrów i pompy, zatem wybierając jej lokalizację należy pamiętać aby nie zablokować dostępu do pompy. Zastosowanie takich rozwiązań sprawi iż nasze jacuzzi pod gwiazdami zapewni nam maksimum relaksu i wypoczynku po całym dniu pracy. Masaż w wannie jest możliwy dzięki zastosowaniu specjalnych dyszy, które wypychają wodę pod ciśnieniem, w zależności od modelu możemy mieć kilkanaście i więcej dyszy, które będą służyły do relaksującego masażu. Przed przejściem poprzez system dyszy woda musi być wprowadzona w obieg za pomocą pompy, a następnie wraca do obiegu, przechodząc przy okazji przez system filtrujący. Można także zakupić modele, które wytwarzają przyjemne bąbelki, za pomocą odpowiednio wypychanego powietrza. Sam filtr nie zapewni czystości naszej wanny, dlatego należy stosować specjalne środki do czyszczenia wanny, można także użyć przykładowo octu, lub też specjalnych środków które pozwolą nam pozbyć się bakterii.