Ocieplenie domu obecnie możemy wykonać przy pomocy pianki PUR, jest to rozwiązanie które posiada wiele zalet, pianka bardzo dobrze wypełnia wszystkie miejsca, po nałożeniu zwiększa swoją objętość, dzięki czemu może dotrzeć do wszystkich miejsc trudno dostępnych, zakamarków.

Dzięki temu unikniemy powstawania mostków termicznych. Oczywiście piankę możemy stosować na różnych elementach budynku, od fundamentów aż po dach. Najczęściej stosuje się ją w przypadku poddasza, dzięki temu możemy zyskać bardzo solidną warstwę izolacyjną.

Jak skutecznie ocieplić budynek?

Zalety ocieplania za pomocą pianki PUR

Odpowiednia izolacja domu zapewni nam mniejsze rachunki za ogrzewanie, warto zwrócić uwagę, iż w przypadku poddasza źle zaizolowanego moglibyśmy zauważyć straty ciepła. Dlatego obecnie coraz częściej rezygnuje się z wełny mineralnej, która nie zawsze może zaizolować powierzchnię szczelnie. W przypadku izolacji pianką nie występuje pylenie, tak jak w przypadku waty, dodatkowo z pewnością zaletą jest fakt, iż pianka nie naraża mieszkańców na alergię, dodatkowo posiada zapach neutralny. Oczywiście oprócz zalet termoizolacyjnych pianka poliuretanowa pozwala także na wygłuszenie pomieszczenia, będzie to istotne zwłaszcza w przypadku budynków zlokalizowanych w pobliżu tras szybkiego ruchu czy też torów kolejowych.

Oczywiście pianka zapewnia odpowiednią izolację w okresie zimowym jak również letnim, dzięki czemu w lecie przy wysokich temperaturach możemy odczuć na poddaszu przyjemny chłód. Sprawdzi się to dobrze zwłaszcza w przypadku dachów pokrytych blachodachówką, która w okresie letnim będzie się mocno nagrzewała. Jeżeli chcemy wykonać izolację tego rodzaju, warto poszukać firmy, która posiada odpowiedni sprzęt, wymaga to także odpowiednich umiejętności, doświadczenia w nakładaniu odpowiedniej warstwy izolacji. Możemy znaleźć firmy, które działają w całej Polsce, także Kolno jest miastem, w którym możemy znaleźć łatwo firmę wykonującą profesjonalną izolację za pomocą pianki PUR.

Mieszkańcy Kolna mogą zapoznać się z ofertą dla ich miasta na stronie https://best-point.pl/miasta/kolno/, znajdziemy tam dokładny opis usługi. Dowiemy się, dlaczego pianka izolacyjna będzie dobrym pomysłem w przypadku naszego budynku. Oczywiście możemy zastosować piankę zaczynając od fundamentów, chroniąc je przed wilgocią z gleby, aż po ocieplenie poddasza, gdzie straty ciepła mogą być dość wysokie.