Jesteś w trakcie remontu łazienki? Przeprowadzasz się, a może po prostu znudził Ci się dotychczasowy wystrój wnętrza i masz ochotę na zmianę? Bez względu na powód, z jakiego zabierasz się za remont, musisz mieć świadomość tego, że obecnie w sklepach możesz wybierać spośród tysiąca różnych rozwiązań i pomysłów. Jednym z nich są na przykład wanny prostokątne. Jeszcze do niedawna były przez część osób uważane za przeżytek. Tymczasem teraz są bardzo pożądanym elementem w nowoczesnych łazienkach. Czym się charakteryzują? Jakie mają zalety i gdzie się sprawdzą? O czym jeszcze należy pamiętać podczas urządzania wnętrza? Przeczytaj w naszym artykule.

Dla kogo wanny prostokątne okażą się najlepszym wyborem?

Niezależnie od trendów (czy to w aranżacji wnętrz, czy to w modzie), wiedzieć należy, że klasyka zawsze się sprawdza. I właśnie do klasyki zaliczyć należy wanny prostokątne, które od wielu lat są wyborem osób urządzających łazienkę. Wanna w kształcie prostokąta jest to przede wszystkim model, na który decydują się miłośnicy symetrii, prostoty i elegancji. Poza tym wanny prostokątne idealnie można wpasować w rogu pomieszczenia lub pod ścianą i w ten sposób maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy łazienka nie jest duża. Optymalnie dopasowany wymiar – tego możesz oczekiwać, decydując się na wannę w kształcie prostokąta.

Jeszcze kilkanaście, kilkadziesiąt lat temu, decydowaliśmy się na wanny prostokątne ze względu na brak alternatyw. Od tej pory wiele się zmieniło, a producenci wyposażenia łazienek dbają o to, abyśmy mieli do wyboru mnóstwo modeli wanien. Teraz z kolei decydujemy się na modele prostokątne, ponieważ wpisują się one w minimalistyczny i nowoczesny design, tak pożądany przez wielu z nas. Estetyka, prostota i funkcjonalność – te słowa świetnie je opisują.

Oprócz wanny – co powiesz na toalety myjące WC z funkcją bidetu?

Wiesz już, czym charakteryzują się wanny prostokątne i dlaczego nadal są tak chętnie wybieranym modelem. Niezależnie, czy zdecydujesz się na ten, czy na inny model, pamiętaj, żeby przed zakupem porównać różne oferty w sieci. Wielu producentów umożliwia także zakupy w sieci, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Jeżeli wannę masz już wybraną, to warto poznać ofertę, jaką są toalety myjące WC z funkcją bidetu, które cieszą się coraz większą popularnością.

Czym są wspomniane toalety myjące WC z funkcją bidetu? To po prostu połączenie miski WC i bidetu – bardzo funkcjonalne i innowacyjne rozwiązanie. Poza tym świetnie sprawdza się w niewielkich pomieszczeniach, gdzie nie można sobie pozwolić na zamontowanie zarówno muszli toaletowej i bidetu. Wybierając wersję 2w1 oszczędzasz miejsce, ale jednocześnie możesz w komfortowy sposób zadbać o higienę. Taka technologia z pewnością zachwyci miłośników praktycznych i nowoczesnych opcji, dzięki którym nasze życie staje się łatwiejsze.