Aranżując dom lub mieszkanie możemy wykorzystać szereg materiałów budowlanych, między innymi płytki ceramiczne, płytki ceglane lub panele winylowe. Takich produktów jest bardzo dużo i możemy z ich pomocą zaaranżować wyjątkowe wnętrze. Jak wykorzystać poszczególne produkty budowlane i na co zwracać uwagę przy ich wyborze?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • kiedy warto wykorzystać płytki ceglane
  • na czym skupić się aranżując wnętrze
  • dlaczego warto skorzystać z pomocy architekta wnętrz

Aranżując dom lub mieszkanie musimy skupić się na kilku rzeczach jednocześnie. Po pierwsze wyznaczyć budżet, w ramach którego będziemy urządzać nasze nowe lokum. Po drugie wybrać odpowiednie materiały budowlane. Po trzecie dostawców. Mając budżet i wybierając materiały budowlane w jego ramach musimy zaaranżować wnętrze, które jednocześnie będzie funkcjonalnie, ale również będzie spełniało nasze marzenia pod kątem designu. Jak tego dokonać?

Płytki ceglane i narożniki ceglane to ciekawy wybór spośród materiałów budowlanych do wykorzystania w aranżacji wnętrz

Aranżując poszczególne pomieszczenia w domu lub mieszkaniu warto skupić się na dwóch rzeczach – dobrej jakości materiałów budowlanych oraz na funkcjonalności. Dlatego warto w pierwszej kolejności zdać sobie sprawę z tego jakie mamy potrzeby, a następnie wybrać odpowiednie materiały wykończeniowe, które nam się wizualnie podobają i zaaranżować je w naszych wnętrzach. Do wyboru mamy szereg ciekawych materiałów, między innymi płytki ceramiczne, panele winylowe, parkiety, nowoczesne farby, a także płytki ceglane. Te ostatnie mogą być nowością dla wielu konsumentów.

Płytki ceglane to po prostu stara cegła przycięta na płytki z pomocą nowoczesnej maszyny. Tak powstałe płytki ze starej cegły możemy następnie ułożyć na ścianie, zafugować i zaimpregnować. Dzięki temu te zaimpregnowane płytki z cegły są odporne na kurz oraz wilgoć. Możemy kłaść je w różnych pomieszczeniach między innymi na ścianach w salonie, przedpokoju bądź sypialni. Mają intensywny kolor, stanowią świetny element dekoracyjny. Mogą być dość ciekawą przeciwwagą dla forniru kamiennego, który jest pewnego rodzaju tapetą z kamienia, który również możemy kłaść na różnych powierzchniach.

Aby położyć płytki ceglane w pomieszczeniu musimy odpowiednio zagruntować ścianę. Następnie, z pomocą kleju, przykleić płytki na ścianę. Potem położyć fugę (choć i to nie jest zawsze konieczne, ponieważ płytki można położyć bez fugi, nie wykonując ostępów), a następnie zaimpregnować płytki. Doskonale sprawdzają się w miejscach, w których chcemy wykorzystać różne style. Doskonale łączą się z drewnem i różnymi odcieniami farb, nadając wnętrzu ciepłego, przytulnego charakteru.

Płytki ceglane z cegły rozbiórkowej – co zrobić gdy podoba nam się stara cegła, ale nie umiemy wkomponować ich we wnętrze?

Jeśli nie wiemy, jak wkomponować płytki w nasze wnętrze warto skorzystać z usług architekta wnętrz, który pomoże nam w aranżacji całego lokalu. Dzięki jego pomocy i znajomości materiałów budowlanych a także tego w jaki sposób możemy łączyć dane materiały budowlane, możemy zaprojektować doskonałe wnętrze o niepowtarzalnym charakterze. To on podpowie nam, gdzie kupić odpowiednie materiały budowlane i jak je ze sobą połączyć. Podpowie nam czy podobające nam się materiały budowlane takie jak płytki ceglane, fornir kamienny czy panele winylowe będą odpowiednie do naszego wnętrza i jak dokładnie możemy je zastosować tak, by były jak najbardziej trwałe i odporne na uszkodzenia.

Oczywiście usługa architekta wnętrz kosztuje. Jednak w ramach wykupionej usługi architekt wnętrz sporządzi dla nas listę materiałów budowlanych wraz z ilością, jaką musimy zakupić. To bardzo ważne, ponieważ wiemy, że nie wyrzucimy pieniędzy w błoto kupując zbyt dużo materiałów bądź spowodujemy problemy kupując zbyt mało. Co ważne architekt powinien też wiedzieć, jak i gdzie kupić odpowiednie materiały budowlane.

Płytki cięte ceglane – gdzie kupić i jak dostarczyć na inwestycję?

Płytki ceglane możemy kupić bezpośrednio od producenta (np. od ceglanyrenesans.pl, podobnie jak szereg innych materiałów budowlanych takich jak płytki ceramiczne, panele podłogowe czy drzwi wewnętrzne. Wchodząc na stronę producenta wybieramy odpowiedni odcień interesujących nas płytek oraz stosowną ilość. Płytki dostarczane są na nasz adres poprzez kuriera zatrudnionego przez producenta po wcześniejszym umówieniu dostawy. Co ważne, dzięki zakupowi bezpośrednio od producenta ceny są atrakcyjne. Jednocześnie możemy także zapłacić za profesjonalny montaż płytek ceglanych często oferowany przez producenta. Dzięki szerokiej gamie usług możemy nie tylko spełnić swoje marzenie o pięknych płytkach ceglanych w naszym wnętrzu, ale także wiele zaoszczędzić. Usługi oferowane bezpośrednio od producentów mają tę zaletę, że są cenami bardziej konkurencyjnymi od ceny pośredników.