Pies to najlepszy przyjaciel człowieka i warto o tym pamiętać. Jest wierny, oddany i kochany przez całą rodzinę. Pies może stać się członkiem rodziny i żyć z nami w zgodzie. Jest to bardzo ważne, ponieważ pies potrzebuje bliskiego kontaktu z człowiekiem. Pies może być także świetnym stróżem, który będzie nas chronił przed intruzami. Dlatego warto mieć psa, ponieważ jest on nam potrzebny i może być wiernym przyjacielem na całe życie.

Jaka rasa psa jest najlepsza jeśli mieszkam w bloku?

To pytanie, które często zadają sobie osoby, które chcą kupić psa, ale mieszkają w bloku. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ każdy pies ma inne potrzeby i charakter. Jednak istnieje kilka ras psów, które są bardziej odpowiednie dla życia w bloku niż inne. Pierwszą rasą, która przychodzi na myśl, jeśli mamy ograniczoną przestrzeń do życia, jest yorkshire terrier. Yorkshire terrier to mały pies o łagodnym charakterze, który lubi spędzać dużo czasu w domu. Jego mały rozmiar sprawia, że jest idealnym psem dla osób mieszkających w bloku.

Kolejną rasą psów, która świetnie nadaje się do życia w bloku, jest jamnik. Jamnik to pies o bardzo energicznym i aktywnym charakterze. Uwielbia spacerować i biegać po parkach i skwerach. Jego aktywność sprawia, że ​​jamnik doskonale radzi sobie z życiem w mieście. Ostatnią rasą psów wartą uwagi dla osób mieszkających w bloku jest maltańczyk. Maltańczyk to pies o bardzo cichej i spokojnej temperament. Jest idealnym psem dla osób ceniących sobie ciszę i spokój. Maltańczyk doskonale nadaje się do życia w bloku ze względu na swoje ciche i spokojne usposobienie.

Artykuł przy współpracy z portalem https://mimookolicznosci.pl/

Dlaczego warto wziąć psa ze schroniska?

Psy ze schroniska są wspaniałymi kompanami, którzy mogą przynieść wiele radości i miłości do domu. Oto kilka powodów, dla których warto rozważyć adopcję psa ze schroniska:

1. Psy ze schroniska są bardzo wdzięczne. Większość z nich to osoby, które przez większość swojego życia były porzucone lub zaniedbane. Dlatego też cieszą się każdym gestem lub słowem od człowieka.
2. Adopcja psa ze schroniska jest tańsza niż kupno psa z hodowli. Zazwyczaj hodowcy psów oferują swoje zwierzęta w cenach od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Natomiast psy ze schroniska można adoptować już za kilkadziesiąt lub kilkaset złotych.
3. Psy ze schroniska są bardziej odporne na choroby i infekcje niż psy hodowlane. Jest to spowodowane tym, że psy hodowlane są często trzymane w małych i ciasnych klatkach, gdzie łatwo się rozprzestrzeniają choroby i infekcje.Psy ze schroniska mają natomiast dużo więcej ruchu i przestrzeni do życia, dzięki czemu ich odporność jest dużo większa.
4. Adopcja psa ze schroniska to doskonały sposób na pomoc bezdomnym zwierzakom. W Polsce istnieje około 400 schronisk dla bezdomnych zwierzaków, w których mieszka ponad 100 000 psów (i 10 000 kotów). Adopcja choć jednego psa ze schroniska oznacza więc, że jeden pies ma szansę na lepsze życie.
5. Psy ze schroniska są bardziej rozwinięte emocjonalnie niż psy hodowlane. Jest to spowodowane tym, że psy hodowlane są często krzyżowane i trzymane w niewłaściwych warunkach, przez co ich osobowości mogą być bardzo zaburzone. Psy ze schroniska natomiast mają dużo więcej czasu na socializację i kontakt z innymi psami oraz ludźmi, dzięki czemu ich osobowości są dużo bardziej wyraźne i łatwiejsze do poznania.

Źródło: venus-and-mars.com