Jeśli podróżujesz do Japonii zimą, prawdopodobnie zastanawiasz się, jak zobaczyć japońskie małpy śnieżne i gdzie najlepiej ich szukać.

Choć można zobaczyć te stworzenia z Tokio, najlepszym miejscem na popularną jednodniową wycieczkę jest miasto zamkowe Matsumoto lub Nagano, gdzie odbyły się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 1998 roku. Inną popularną jednodniową wycieczką po Japonii jest wioska lisów Zao, do której można dostać się przez miasto Sendai. Możesz także odwiedzić inne japońskie miasta podczas jednodniowych wycieczek. Na przykład możesz wybrać się na jednodniową wycieczkę z Tokio do Jokohamy, która słynie z Chinatown, a także z ekscentrycznego muzeum zupek chińskich. Tymczasem z Kioto lub Osaki możesz pojechać do kosmopolitycznego Kobe spróbować słynnej wołowiny, które znajduje się w odległości jednodniowej wycieczki. Natomiast turyści, którzy przebywają w Hiroszimie, mogą odwiedzić miasto Fukuoka. Zamki, pałace i świątynie Japonii są znane na całym świecie. Mimo że przeprowadzono w nich wiele napraw, dziś nadal posiadają wiele części konstrukcji sprzed ponad 400 lat, jak zamek Himeji, który słynie ze swojego piękna, czy zamki w Nagoya i Osace.

Sumo to narodowy sport Japonii i jest znany na całym świecie.

Ale dla tych, którzy nie byli świadkami tego wspaniałego widowiska na żywo, trudno zrozumieć reguły i zachwyt nad tą dyscyplina sportową. Kiedy jest sezon, mecze odbywają się w całym kraju, więc warto wybrać się na walkę. Mecze sumo odbywają się w ograniczonym czasie, a bilety trudno zdobyć. Obserwowanie zapaśników sumo ćwiczących w bliskiej odległości jest spektakularne, a uzyskasz wgląd w kulturę sumo, rozumiejąc, jak zawodnicy ciężko trenują fizycznie i psychicznie. Doświadczenie nie jest tanie, ale na pewno jest warte swojej ceny i może być jednym z najważniejszych wrażeń, jakie oferuje wycieczka do Japonii. Jeśli jest jedna rzecz, którą musisz zjeść w Japonii, to sushi. Wnętrze barów przepełnia się wysokiej klasy atmosferą, a rzemieślnicy formują sushi na wyjątkowy produkt. Ostatnio rośnie liczba knajpek serwujących wino, ale sprawdź to przed wizytą.