Wentylator kanałowy – zastosowanie

Wentylatory kanałowe są szeroko wykorzystywane zarówno w lokalach użytkowych i obiektach przemysłowych, jak również prywatnych domach. Umożliwiają efektywną wymianę powietrza, skutecznie usuwają wilgoć, pył, roztocza czy nieprzyjemne zapachy. Powszechnie spotyka się je w biurach, sklepach, punktach gastronomicznych, a także mieszkaniach. Dostępne są w wielu różnych wersjach, co pozwala na łatwe dopasowanie ich parametrów do swoich potrzeb. Nowoczesne urządzenia tego typu charakteryzują się wysoką sprawnością, niskim poziomem hałasu oraz szerokim zakresem wydajności. Mogą pracować zarówno poziomo jak i pionowo, w kanałach o przekroju kwadratowym i okrągłym. Najczęściej są napędzane są jedno lub trójfazowymi silnikami elektrycznymi, z możliwością płynnej regulacji obrotów. Obsługują standardowe średnice wentylacyjne – od 100 do 400 mm, ale spotyka się też modele dostosowane do nietypowych wymiarów. Typowy wentylator kanałowy jest wykonany z pomalowanych blach stalowych, blach aluminiowych oraz tworzyw sztucznych.

Wentylatory kanałowe: oferta wentylatorysklep.pl

Nasza firma oferuje szeroki wybór wentylatorów kanałowych, przeznaczonych do wszystkich typów instalacji. Urządzenia te świetnie się sprawdzają w systemach wentylacyjnych obiektów przemysłowych, lokali użytkowych i prywatnych domów, skutecznie usuwając z wnętrz wszelkie zanieczyszczenia. Wykonane z wysokiej jakości materiałów gwarantują długi okres bezawaryjnego użytkowania, są też łatwe i tanie w serwisowaniu. Dzięki dużej różnorodności średnic, mocy i obrotów można je łatwo dopasować do swoich potrzeb.

Rodzaje wentylatorów kanałowych

Naszym klientom oferujemy wentylatory kanałowe w kilku odmianach – od cieszących się największą popularnością osiowych i promieniowych, po przelotowe, przeciwbieżne i rewersyjne. Dysponujemy również urządzeniami przeznaczonymi do pracy w warunkach zagrożonych wybuchem, spełniającymi wymagania dyrektywy unijnej ATEX. W razie potrzeby służymy pełnym wsparciem i pomocą przy wyborze optymalnych rozwiązań. Nasi specjaliści posiadają duże doświadczenie, dzięki czemu zawsze są w stanie fachowo doradzić.