Wielu mężczyzn marzy o pięknej i zadbanej brodzie – o ile zarost z biegiem czasu przyjdzie faktycznie sam, tak broda sama z siebie nie stanie się od razu piękna i zadbana. Pielęgnacja brody to bardzo ważne zadanie, którego nie należy zaniedbywać – najdoskonalszy efekt osiągnie się tylko systematyczną pracą i nie pomijaniem brody w codziennej pielęgnacji. Wystarczy tylko pamiętać o kilku zasadach i poświęcić trochę czasu, a zarost zawsze będzie prezentować się tak dobrze, jak tylko tego chcesz. To wcale nie takie trudne zadanie, najważniejsza jest w końcu systematyczność.

 1. Zadbany zarost – męska ozdoba
 2. Pielęgnacja brody
 3. Mycie
 4. Strzyżenie
 5. Szczotkowanie
 6. Nawilżanie
 7. Modelowanie
 8. Dieta

Zadbany zarost ozdobą mężczyzny

Pielęgnacja brody pomoże osiągnąć to, o czym marzy wielu mężczyzn – stworzyć piękny i zadbany zarost. To żadna sztuka mieć po prostu zarost – on rośnie niezależnie od woli mężczyzny. Zadbany zarost to jednak zupełnie inna kwestia. Nadal jednak warto się o niego starać – to właśnie on bardzo dużo zmienia w postrzeganiu mężczyzny. Wiele osób uważa wręcz, że zarost jest dla mężczyzn tym, czym dla kobiet jest makijaż. I tak samo jak wykonywania makijażu, pielęgnacji brody trzeba się nauczyć – to nie przyjdzie samo, przyjdzie jednak do wytrwałych.

Na czym polega pielęgnacja brody?

Odpowiednia pielęgnacja brody nie jest wcale łatwym zadaniem. Z drugiej strony jednak – każdy może się tego nauczyć. Wystarczy być systematycznym i pamiętać o kilku zasadach. Są to:

 1. Mycie brody – przeznaczone są do tego odpowiednie szampony. Oczyszczoną brodę łatwiej pielęgnować.
 2. Strzyżenie – żeby nadać brodzie wymarzony kształt, nie można pozwolić jej rosnąć jak jej się podoba. Trzeba ją strzyc i kierować w odpowiednią stronę.
 3. Szczotkowanie – broda to włosy, a te należy szczotkować. Służą do tego odpowiednie szczotki do brody. To własnie za ich pomocą oczyścisz ją z zanieczyszczeń i będziesz masować skórę, co wpłynie na krążenie krwi.
 4. Nawilżanie – bez tego ani rusz! Istnieje cała gama kosmetyków do pielęgnacji brody – pomady, kremy, odżywki, olejki i balsamy. To one odżywiają brodę, sprawiają, że jest ona gładsza i bardziej miękka
 5. Modelowanie – nie każda broda układa się sama z siebie. Dlatego przydadzą się kosmetyki do modelowania, które pozwolą ułożyć brodę w wymarzony sposób. Do stylizacji przydaje się też prostownica i suszarka
 6. Dieta – każdy wie, że to, co człowiek je, wpływa na wygląd. Nie inaczej jest z brodą. Odpowiednio skomponowana dieta sprawia, że włosy, także te, które tworzą brodę, są mocne, gęste, lśniące i gładkie.

undefined