Firmy, które organizują eventy, mogą także przygotować ciekawe zajęcia dla dzieci podczas kolonii czy też wycieczek szkolnych.

Dużym zainteresowaniem cieszy się laser-tag, jest to gra podobna do paintball, jednak w tym przypadku wykorzystywane są karabiny laserowe, uczestnicy gry noszą na sobie czujniki, dzięki czemu od razu wiadomo kiedy gracz został trafiony. Zabawy typu lasertag można organizować w halach, jak również na zewnątrz, w różnych ośrodkach kolonijnych, wczasowych.

Organizacja eventów dla dzieci i młodzieży

Zabawy na kolonie dla dzieci

W rozgrywkach laser tag najczęściej udział biorą dwie drużyny, gra odbywa się na wyznaczonym terenie, można grać według różnych scenariuszy. Pomysły na laserowy paintball narodził się w latach 70-tych, początkowo był to system szkoleniowy dla wojska, następnie stał się bardzo popularny jako rozrywka podczas różnego rodzaju eventów. Jest to gra bezpieczna, w tym przypadku nie używa się kulek z farbą, można także grać na mniejszej powierzchni niż w przypadku paintballa, ze względu na nieszkodliwość strzałów z małej odległości. Dodatkową zaletą jest także nieograniczona ilość amunicji, duży zasięg nawet do 200 m, także można skonfigurować szybkostrzelność broni, różny sposób punktacji, przykładowo inna ilość punktów za strzały w kamizelkę, natomiast inna za strzał w hełm.

Inną z ciekawych atrakcji, które z pewnością spodobają się dzieciom oraz młodzieży, jest Bumper Ball, jest to duża piłka napełniona powietrzem, uczestnik zabawy wchodzi do środka. Kula chroni uczestnika gry, można w ten sposób rozegrać mecz korzystając z większych piłek, wówczas uczestnicy zabawy nie zrobią sobie krzywdy. Jest to zabawa, która może być ciekawym sposobem na spędzenie czasu, możemy grać w salach sportowych, na trawie, specjalnych miejscach przystosowanych do tego typu rozrywki. Firmy, które organizują eventy, mogą zaproponować tego typu zabawy także dla dzieci na koloniach, wyjazdach szkolnych.

Zabawy taki jak lasertag czy Bumper Ball to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu podczas wakacji. Firmy eventowe mogą zaoferować różne zabawy na kolonie dla dzieci i wyjazdy szkolne, mogą zorganizować wiele ciekawych gier, które z pewnością przypadną do gustu najmłodszym. Może być to także rozgrywka z użyciem łuków, gdzie strzały zakończone są w bezpieczny dla graczy sposób.