Rozwój cywilizacji sprzyja również rozwojowi wielu niebezpiecznych chorób. Głównie związanych z układem krążenia i układem pokarmowym. Coraz więcej pacjentów, dopada zawał serca, co w większości wypadków związane jest ze stylem zycie. Ciągła bieganina, zycie w stresie, niezdrowe jedzenia. Stres towarzyszy nam nieustannie, nie tylko na gruncie zawodowych obowiązków, ale także w życiu prywatnych.

Ważny wypoczynek

Nie potrafimy wypoczywać. Pracując w wielkich korporacjach, nastawieni jesteśmy na wyścig szczurów, nawet w dni wolne myślimy o naszej pracy. Skutek? Stres, kłopoty z ciśnieniem, zawał, który nie zawsze kończy się wyzdrowieniem. Nie każdego można uratować. Co zatem możemy zrobić? Dla siebie, dla naszego zdrowia, dla rodziny? Możemy zwolnic. W dni wolne, pomyślmy o sobie i aktywnie wykorzystajmy ten czas. Po to by zregenerować swoje siły. Zamiast kawy pijmy herbatę. Nawet smakosze kawy mogą się od niej odzwyczaić. Tak jak do Anglii – znanej z picia herbaty wkracza kawa – tak do Polski wielkimi krokami wkracza zwyczaj picia drogocennej herbaty. Warto tez pomyśleć o wypoczynku. Kiedy masz urlop, zostaw czasami auto w garażu. Przesiądź się na rower, idź na basen, czy na spacer do parku. Jeśli masz dzieci, będą szczęśliwe, że masz dla nich czas.
Świeże powietrze


A Twój mózg zaczerpnie świeżego powietrza.

W ciągłym pospiechu zapominasz tez o zdrowym żywieniu. Jesz nieregularnie i już dawno nie jadłeś domowego obiadu? Masz szanse to zmienić. Fast foody to nie jedyne punkty gastronomii, gdzie możesz szybko i dobrze zjeść. Jeśli nie jesteś w stanie zrezygnować z restauracji, znajdź taką, która serwuje zdrową żywność. Wyjdź z domu i zadbaj o swoje zdrowie. Możesz mieć pewność, że Twój lekarz będzie z Ciebie dumny. Zwłaszcza, jeśli zaczniesz go regularnie odwiedzać.

Nawet wtedy, kiedy nie zauważysz niepokojących objawów. Profilaktyka to podstawa. Pozbędziesz się stresu i zawsze będziesz pod kontrolą. Więcej o chorobach poczytasz na stronie http://medycyna-leki.pl. Zwolnij chociaż na chwilę , a Twój organizm, na pewno odwdzięczy się lepszym zdrowiem i długim życiem.