Turbosprężarka w samochodzie jest urządzeniem, które wykorzystując spaliny zwiększa ilość powietrza, która dostarczane jest do komory spalania.

Dzięki temu możemy uzyskać większą moc, jest to system zamknięty, spaliny, które tradycyjnie wędrują do katalizatora, a następnie są wypuszczane do powietrza, w tym przypadku są wcześniej wykorzystywane jako napęd łopatek wirnika.

W jaki sposób turbosprężarka wpływa na moc silnika?

Na czym polega regeneracja turbosprężarki?

Wał w sprężarce przekazuje ruch na wirnik, który spręża powietrze wpadające przez dolot oraz filtr. Dzięki temu spalana jest bardziej bogata w tlen mieszanka, możemy szybko uzyskać dodatkową moc. Turbosprężarka, jak każdy inny element silnika, może ulec uszkodzeniu, w sprężarce często panuje wysokie ciśnienie, wysoka temperatura, co wpływa niekorzystnie na urządzenia mechaniczne. Może dojść przykładowo do uszkodzenia łopatek wirnika, dzięki czemu spadnie wydajność, uszkodzeniu mogą ulec także łożyska. W tym przypadku należy zidentyfikować problem i dokonać odpowiednich napraw. Regeneracja turbosprężarki może polegać na wymianie uszkodzonych elementów, mogą być to łopatki wraz z wirnikiem, łożyska, wiele elementów ruchomych. Problemem mogą być również uszczelki, co może powodować zmniejszenie ciśnienia powietrza dostarczanego do mieszanki, czy też ulatnianie się gazów spalinowych w komorze silnika. Prawidłowo zregenerowana turbosprężarka będzie w pełni sprawna, może zostać ponownie wykorzystana w pojeździe. Wiele firm, które specjalizują się w regeneracji, może zaoferować dużo taniej sprężarkę, którą możemy zamontować w naszym samochodzie.

Zakup turbosprężarki zregenerowanej będzie dużo tańszy niż nowego modelu, są to sprężarki przetestowane, sprawdzona jest ich wydajność, szczelność. Często problemem mogą być łożyska, są one wymieniane, sprawdzany jest stan wirników. Zregenerowane turbiny będą posiadały gwarancję, mogą być to sprężarki stosowane w samochodach osobowych, ciężarowych, dostawczych czy też w maszynach budowlanych i rolniczych. Dodatkową usługą może być także tuning turbosprężarki, w tym przypadku można zwiększyć ilość powietrza dostarczanego do komory silnika.

Jeżeli nasza turbosprężarka uległa awarii, możemy znaleźć firmy, w których wykonana zostanie regeneracja turbo Warszawa jest miastem, gdzie możemy oddać do serwisu różnego rodzaju turbosprężarki. Oprócz naprawy możemy liczyć także na profesjonalne porady, przykładowo dotyczące możliwości zwiększenia przepustowości, co może przełożyć się na zwiększenie mocy silnika.