Właściwe zapakowanie i zabezpieczenie paczki bardzo często nie byłoby możliwe bez użycia wypełniaczy. Rynek oferuje wiele rozwiązań w tym zakresie. Jednym z nich są wypełniacze papierowe. Dlaczego warto postawić akurat na ten produkt? Jakie zalety ma jego stosowanie?

Skuteczne wypełnienie pustych przestrzeni

Każdy, kto przesyła przedmioty na odległość, wie, że ich zabezpieczenie na czas transportu jest priorytetem. Puste przestrzenie w paczkach to pierwsze potencjalne zagrożenie, które skutecznie trzeba zniwelować. A temu służy oczywiście wypełniacz do paczek, który może przybierać najróżniejsze formy.

Podstawowe wymagania, które są mu stawiane to unieruchomienie i amortyzowanie produktu. Ważne jest także jego łatwe użytkowanie i aplikowanie. Nie można tu także pominąć kwestii estetycznych i coraz bardziej istotnego problemu związanego z możliwościami jego ponownego przetworzenia. Jak na tym tle przedstawiają się papierowe wypełniacze?

Wypełniacz papierowy – uniwersalne rozwiązanie

Materiały papierowe doskonale nadają się jako wypełniacz do kartonów i wszelkiego rodzaju paczek. Świetnie amortyzują, są plastyczne, a zatem łatwe w kształtowaniu i dopasowaniu do potrzeb określonego pakunku i produktu. Co bardzo ważne w kontekście dostosowania materiału do potrzeb – np. rozmiarów, rodzaju czy wagi produktu, papierowe wypełniacze reprezentują produkty w różniej postaci. Mogą to być chociażby wytrzymałe ścinki papieru, bibuła, papier pakowy, tektura o najróżniejszej gramaturze. Poza tym, wiele z nich można łatwo spersonalizować pod względem pożądanej estetyki – koloru materiału, naniesienia nadruków. 

Ekologiczne wypełniacze paczek

Wypełniacze do paczek wykonane z papieru nie stanowią kłopotliwego materiału w obiegu recyklingowym – w przeciwieństwie do ich odpowiedników z polietylenu czy polistyrenu. A to zaleta nie do przecenienia. Szczególną uwagę zwracają na to konsumenci, którzy, jako końcowi odbiorcy, oczekują od firm i marek zrównoważonego i mądrego podejścia do stosowanych materiałów.