Dieta ketogeniczna polega na wyeliminowaniu ze swojego jadłospisu większości węglowodanów, w zamian spożywamy głównie tłuszcze.

Dzięki temu można polepszyć swój stan zdrowia, a także szybko schudnąć. Jest ona dość trudna na początku, ponieważ ludzki organizm bardzo lubi wszelkie słodkości. Dieta ta nie musi być jednak nudna: zróżnicowane potrawy pomogą nam poradzić sobie z chęcią na coś zawierającego dużo węglowodanów. Z mojej strony polecam https://ania-gotuje.pl/przepis/chleb-keto-z-majonezem/, pyszne danie dla każdego człowieka, który nie akceptuje słabej jakości zwykłego, masowo produkowanego chleba dostępnego w każdym sklepie spożywczym. Jego przygotowanie daje sporo satysfakcji, a na dodatek pieczenie nie zajmie nam całego dnia. Jeśli spróbujesz, sama się przekonasz, jak szybko można go zrobić. Chleb keto odznacza się wilgotnością i pulchnością. Dzięki zawartości przypraw ma niepowtarzalny smak. Dla wszystkich fanów bezglutenowego stylu życia mam dobrą informację: nie ma w nim glutenu. Polecam!

Chleb keto z majonezem – zdrowie i nieziemski smak.

Czy dieta ketogeniczna jest na pewno dla mnie odpowiednia?

Lata wytężonych badań nad dietą ketogeniczną dowodzą, że ma ona znaczne sukcesy. Jest ona zalecana w przypadku osób, które chcą w miarę bezpiecznie zredukować swoją wagę. Zredukowanie liczby węglowodanów prowadzi do tak zwanej ketozy, czyli procesu pozyskiwania energii z tłuszczy. Tłuszcz zgromadzony w tkance tłuszczowej może wtedy ulec spaleniu, a na tym głównie zależy osobom, które się jej podejmują. Zwolennicy tej diety podkreślają, że w ciągu kilku miesięcy zwiększa ona wydajność funkcjonowania organizmu, co przekłada się na większe wypoczęcie człowieka i mniejszą skłonność do ulegania zmęczeniu. Zapewnia ona poczucie lekkości ciała. Dieta ketogeniczna nie powinna być stosowana przez ludzi z chorobami wątroby, trzustki czy nerek. Niewątpliwie każdemu zaleca się konsultacje z lekarzem rodzinnym bądź dietetykiem, przed rozpoczęciem procesu odchudzania.      

Jeśli zainteresowały Cię te informacje, koniecznie odwiedź bloga Ania Gotuje. Blogerka zamieszczam na nim wiele dietetycznych przepisów, https://ania-gotuje.pl/przepisy/dieta-ketogeniczna/ też jest uwzględniona. Życzę smacznego dnia! Przed przystąpieniem do jakiejkolwiek diety warto skonsultować się z lekarzem dietetykiem, który dobierze dla nas zbilansowane posiłki. Odchudzaniem się pod okiem dietetyka to najlepszy sposób do pewnego trwałego oraz zdrowego zrzucenia zbędnych kilogramów.