Towary w gazetach ułożone są według działów, dzięki czemu robiąc zakupy możemy sprawdzać co jest w promocji w każdym dziale sklepu.

Promowane są towary różnych marek i różnych producentów, chociaż czasami pewne strony poświęcone są tylko jednemu sprzedawcy. W gazetkach znajdziemy wiele różnych artykułów pieczywo, nabiał, mięso i wędliny, napoje, czy słodycze. Dzięki gazetkom można sporo zaoszczędzić jeżeli korzystamy z nich codziennie, Kiedy w pobliżu mamy kilka sklepów, łatwo na podstawie gazetek porównać asortyment i wybrać sklep do którego warto się wybrać. Dzięki temu możemy zaoszczędzić czas, nie musimy w sklepie sprawdzać wszystkich cen, po kolei. Na towarach objętych promocją będą także widniały specjalne oznaczenia. Gazetki w zależności od sieci ukazują się w różnych odstępach czasu, w przypadku sklepów spożywczych gazetki ukazują się najczęściej co tydzień. W przypadku marketów budowlanych co kilka tygodni. Oczywiście czasem także ceny na niektóre produkty mogą obowiązywać krócej, przykładowo w czasie tylko kilku dni. Dlatego też warto dobrze sprawdzać daty na różnych stronach gazetek.

Gazetki oferują różne rodzaje promocji może być to zwykły rabat, lub też zniżka w przypadku zakupu większej ilości towarów.

Obecnie coraz więcej osób korzysta z gazetek w formie elektronicznej. Możemy znaleźć je na różnych stronach internetowy, gdzie zebrane są gazetki różnych sieci. Dzięki temu można bardzo szybko poznać szczegóły oferty wielu sklepów. Jeżeli wybieramy się na zakupy możemy łatwo opracować sobie listę zakupów i sklepów które warto odwiedzić. Z pewnością możemy w ten sposób zaoszczędzić wiele czasu. Wśród różnych ofert znajdziemy przykładowo gazetki promocyjne Delikatesy Centrum, dzięki którym możemy zapoznać się ze szczegółową ofertą. Znajdziemy z nich promocyjne oferty artykułów spożywczych, ale także artykułów drogeryjnych. Gazetki Delikatesów Centrum są dość obszerniejsze od innych sieci sklepów spożywczych, przykładowo mogą mieć 28 stron, dzięki temu możemy bardzo dokładnie sprawdzić ofertę.