Doradcy finansowi są wynagradzani na trzy sposoby, wyłącznie za opłatą, na podstawie wynagrodzenia lub w formie prowizji.

Doradcy płatni otrzymują zapłatę tylko od swoich klientów. Zazwyczaj jest to opłata ryczałtowa, stawka godzinowa lub procent aktywów. Otrzymują zapłatę za czas, który spędzają na pomocy swoim klientom. Ponadto możesz na ogół polegać na nich, jeśli chodzi o udzielanie bezstronnych zaleceń dotyczących twojej sytuacji. Doradcy opłacani prowizją otrzymują zapłatę za sprzedaż określonych usług lub produktów finansowych, często w ramach relacji z inną firmą. Doradcy ci polecają te usługi, a następnie otrzymują prowizję, jeśli w końcu z nich skorzystasz. Może to jednak spowodować konflikt interesów, ponieważ doradca osiągnie zysk finansowy ze sprzedaży określonego produktu. Należy o tym pamiętać przy wyborze doradcy finansowego opłacanego prowizją. Doradca finansowy powinien działać w jak najlepszym interesie klienta. Są oni gotowi do przyjrzenia się twojej sytuacji i udzielenia porad zgodnie z twoim najlepszym interesem, a nie własnym. Doradcy finansowi i konsultanci biznesowi powinny być profesjonalne, obiektywne, wykwalifikowane i poufne. W jaki sposób wybierać doradców finansowych

Wybierz doradcę uważnie, aby spełnił wszystkie twoje oczekiwania i wymagania, oraz był odpowiedni dla twoich potrzeb.

Musisz również dowiedzieć się, czy wybrany doradca ma odpowiednie doświadczenie, z jakim typem klientów najczęściej współpracuje, w jakiej dziedzinie planowania finansowego się specjalizuje, oraz jakie jest jego podejście do inwestycji. Zadawanie właściwych pytań i rozmowa wstępna z doradcą pomoże ci ocenić jego zainteresowania, doświadczenie i podejście do klientów. W ten sposób możesz łatwiej zdecydować, czy są one zgodne z twoimi oczekiwaniami. Wiele firm korzysta z takich porad kiedy planuje wejście na new connect. Z doradcą będziesz mógł się spotkać, omówić swoją przyszłość finansową i opracować plan finansowy. Pamiętaj, że doradca finansowy służy radą i sugestiami, a to klient samodzielnie podejmie ostateczną decyzję. Zadawaj zatem pytania, aby znaleźć właściwe ścieżki i alternatywy dla swojego planu finansowego.