Obecnie internet stale się rozwija, jego funkcjonalność się poprawia, sprzyja to odwiedzinom wielu osób, zatem reklama w internecie jest ważna dla wielu firm.

Mamy dużą ilość sklepów handlujących w internecie, a więc z przed komputera kupimy potrzebne towary w internecie. Tak samo jak w przypadku tradycyjnego handlu w stoiskach, też do globalnej sieci często wkracza agresywna reklama internetowa. Jednym ze skutecznych sposobów na reklamę będą bannery lub linki. Pamiętajmy że warto poszukiwać coraz skuteczniejszych rodzajów promocji w dzisiejszych czasach jest pozycjonowanie stron internetowych, w ten sposób strona internetowa pokazywana będzie na wysokim miejscu w pozycji wyszukiwarki internetowej, dzięki temu zyskamy coraz to większą ilość użytkowników, i będzie to bardzo skuteczna promocja w internecie. Z pewnością reklama w internecie to dziś wyjątkowo szybko rozwijająca się dziedzina promowania firm. Każde duże przedsiębiorstwo ma swoją stronę www, gdzie prezentuje swoją ofertę. Obecnie największy ruch na stronach internetowych generowany jest poprzez wyszukiwarki, zatem promocja w internecie powinna się na nich opierać. Ich duża popularność to wynik bardzo dobrej jakości wyników przez nie podawanych. Wyszukiwarki stają się rodzajem klucza do znalezienia przez internautę strony której poszukuje.

Z pewnością reklama internetowa opiera się obecnie w dużej mierze na pozycjonowaniu. Jakiś czas temu uważało się powszechnie, że obsługa reklamowa firm polega na używaniu takich mediów jak telewizja, radio, prasa i innych środków reklamy zewnętrznej, dziś każda agencja reklamowa wykorzystuje również internet. Jednak rozwijające się portale internetowe, jak i ogólny rozwój sieci w radykalny sposób zmieniły taki pogląd. Można śmiało powiedzieć, że firma, która chce zaistnieć na szerokim rynku krajowym, nie mówiąc o międzynarodowym, a nie posiada swojej wizytówki w sieci, nie ma szans zostać zauważona, dlatego też agencja reklamowa Rzeszów jest miastem gdzie znajdziemy odpowiednią firmę. Wchodzące do powszechnego użytku media interaktywne stają się podporą i nierozerwalnym czynnikiem, za pomocą, którego marketing internetowy powiększa swój udział w rynku, i agencja reklamowa będzie tu ważna.