Jeśli korzystamy z przeglądarki FireFox i chcemy ustawić inny serwer proxy od tego automatycznego to trzeba będzie wejść w opcje przeglądarki. Nie jest to wcale takie trudne, na jakie wygląda, dlatego na pewno każdy sobie z tym poradzi.

Najważniejsze dla nas jest to żeby postępować zgodnie z instrukcją, bo tylko wtedy mamy szanse na to, że uda nam się wszystko dobrze wpisać. Jeśli będzie jakiś błąd to niestety, ale całość nie będzie działać jak należy i trzeba będzie wszystko ustawiać od nowa. Na szczęście dla nas nie jest to skomplikowane i każdy sobie z tym poradzi, dlatego nie ma się naprawdę, czym martwić. Nie każdy decyduje się na ręczne dodawanie serwera proxy, bo nie każdy wie, że można w ogóle go zmienić i mieć szyfrowane połączenie, co oznacza, że nikt nie będzie widział gdzie my jesteśmy i co tak naprawdę przeglądamy. Dla wielu osób ma to bardzo duże znaczenie, dlatego warto zadbać o to żeby wszystko było dopracowane tak żebyśmy z używania nowego proxy byli bardzo zadowoleni.


Jak to należy zrobić?

Musimy odnaleźć menu, które znajduje się w przeglądarki i wtedy wybieramy spośród tych wszystkich okienek Opcje. Następnie wchodzimy do panelu ogólne gdzie znajdzie się sekcja Sieć. Już jesteśmy bardzo blisko wykonania całego zadania. Teraz klikamy na ustawienia i przechodzimy do okienka Ustawienia Połączenia. Wyświetli nam się kilka opcji do wyboru od pracy bez serwera proxy poprzez jego automatyczne ustawienie. My chcemy mieć ustawienie ręczne, a zatem trzeba przygotować sobie adres serwera tak żeby wszystko działało jak należy i na pewno wtedy będziemy bardzo zadowoleni z nowych bezpiecznych dla nas ustawień. Warto się tym tematem zainteresować i przy okazji dowiedzieć serwery proxy gdzie kupić, a tym sposobem wreszcie nie będziemy widoczni w sieci. Dzisiaj bezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego trzeba do tego się przygotować. Nie są to drogie serwery, ale wszystko będzie zależne od tego, jaką opcję sobie wybierzemy, dlatego trzeba sprawdzić, kto daje nam to, czego szukamy.