Allegro wprowadziło aktualizację, która przekłada się nie tylko na kwestie wizualne, ale również praktyczne.

W ostatnim czasie zmianą o największym wpływie na sprzedawców okazała się zmiana szablonu. Stare, dopasowane do indywidualnych potrzeb sprzedawców, zostały wycofane i zastąpione odświeżoną wersją. Teraz każda aukcja ma określoną strukturę, której nie masz możliwości zamienić. Oznacza to, że każdy sprzedawca ma taki sam szablon na Allegro.

Aktualizacja szablonu – jakie jest uzasadnienie?

Ta gruntowna aktualizacja, która nie przeszła echem wśród Sprzedawców korzystających z Allegro, ma swoje uzasadnienie. Nowe szablony na Allegro mają za zadanie zwiększenie przejrzystości ogłoszeń i aukcji. Ponadto ujednolicone aukcje tworzą interfejs bardziej przyjaznym dla użytkowników.

Nowy szablon na Allegro – przejrzystość i czytelność

Warto podkreślić, że wprowadzone zmiany wykraczają daleko poza kwestie estetyczne. Nowe standardy ogłoszeń obejmują wiele innych aspektów aukcji, a wlicza się w to:

  • Edytor opisu – w ich tworzeniu nie wykorzystuje się już standardowego edytora HTML. Nowy edytor zaprojektowany został z myślą o RWD.
  • Obowiązkowe parametry – każdy sprzedawca musi wypełnić określone parametry w formularzu. Dlaczego? Celem tego jest poprawa wyników filtrowania.
  • Podział opisu na sekcje, ma uczynić całość bardziej czytelną. Nowy szablon na Allegro wymusza wyróżnienie w opisie produktu danych o sprzedającym oraz warunkach zakupu.
  • Zmiana http na https wprowadzona z myślą o bezpieczeństwie Klientów. Portal aukcyjny został wyposażony w dodatkowe zabezpieczenia. W praktyce oznacza to np. że nie możesz umieszczać odnośników do stron zewnętrznych.

Zdarza się tak, że wprowadzane aktualizacje uniemożliwiają dalsze prowadzenie sprzedaży na Allegro. Jeśli nie masz w planach tworzenia własnej strony i sklepu internetowego, a Allegro stanowi Twój główny punkt sprzedaży nic straconego. Skorzystaj z oferty, jaką dla siebie znajdziesz tutaj: https://www.erpbox.pl/nowe-szablony-allegro-jak-poradzic-sobie-ze-zaktualizowanym-formatem/. Manager Allegro w ErpBox to bezkompromisowe rozwiązanie, które pozwoli Ci dostosować oferty do aktualizacji Allegro.