Bez względu na to, czy rośliny uprawiane są w zamkniętych pomieszczeniach czy też na otwartych przestrzeniach niezbędne jest zapewnienie odpowiedniej gleby.

Znaczenie ma aby gleba posiadała odpowiednie właściwości pod kątem między innymi posiadanych mikro oraz makroelementów. Właściwości gleby wpływają bezpośrednio na sposób rozwijania się roślin. Bardzo ważne jest również to, aby rośliny posiadały dostęp do odpowiednich składników na poszczególnych etapach rozwoju.

Nawożenie gleby
Nie zawsze uprawia się rośliny na glebach, które posiadają odpowiednie właściwości. Szczególnie trudne jest to do uzyskania w przypadku gleb w ogrodach, które ze względu na sposób prowadzenia ogrodów znacznie trudniej utrzymać w naturalnym stanie. Nawożenie jest wówczas bardzo ważne, gdyż pozwala zapewnić, że gleba nie będzie się wyjałowiała, a roślinom nie będzie brakować niezbędnych składników. Jednocześnie trzeba zdecydować się na nawożenie gleby również w zamkniętych przestrzeniach. W takich warunkach gleba nie będzie mogła naturalnie wytwarzać mikroelementów. Nawozy przy uprawianiu roślin

W ten sposób nawożenie staje się bardzo ważne w przypadku uprawiania marihuany.

Ma to bardzo duże znaczenie, gdyż:
– marihuana wymaga na poszczególnych etapach rozwoju dużych ilości mikroelementów,
– marihuana wymaga specjalnych warunków, w których może się odpowiednio rozwijać.

Jak wybierać nawozy?
Zanim zacznie się wybierać konkretne nawozy dobrym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na sprawdzenie oraz porównanie różnych wyrobów dostępnych na rynku. Postawić można na zapoznanie się z nawozami do marihuany za pośrednictwem stron specjalistycznych. Pozwala to wyselekcjonować takie wyroby, które pochodzą od odpowiednich producentów oraz są dobrze oceniane przez uprawiających marihuanę. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest decydowanie się na wyspecjalizowane w sprzedaży takich wyrobów sklepy, co ułatwi wybieranie dopasowanych produktów. Szybciej można wybrać dopasowane do oczekiwań nawozy do marihuany sklep. Jest to wygodniejszym rozwiązaniem dla osób mających większe uprawy marihuany.