Swoją pierwszą poduszkę, według zaleceń pediatrów, maluch powinien otrzymać, gdy skończy 18 miesięcy. Jest to okres, gdy mięśnie szyjne są już odpowiednio rozwinięte i maluszek ma swobodę ruchu. Niemowlakowi poduszka utrudnia swobodne przekręcanie główki, a nienaturalne ułożenie ciała utrudnia rozwój odpowiednich mięśni karku i przyczynia się do napięcia mięśniowego w szyi i grzbiecie.

Pierwsza poduszka – jaką wybrać?

Pierwsza poduszka powinna być płaska. Choć producentów jest wielu, warto skorzystać ze sprawdzonych, dobrej jakości produktów. Z całą pewnością warto zainteresować się bogatą ofertą sklepu Mulinek, która zawiera m.in. poduszki płaskie do łóżeczka, wózka, gondoli, spacerówki, fotelika samochodowego i kosza Mojżesza.

Poduszki Velvet

Poduszki Mulinek są produktem polskim, wykonanym ręcznie z materiałów wysokiej jakości. W starannym wykonaniu oraz zadbaniu o najmniejszy szczegół widać troskę producenta o bezpieczeństwo i komfort malucha. Niewielkie rozmiary, 20 x 30 cm, oraz niewielka grubość zapewniają dziecku swobodę ruchów i nie zaburzają jego prawidłowego rozwoju. Tkaniny (używane są dwie – wzorzysta, naturalna bawełna oraz niezwykle miękki Velvet), z których zostały uszyte poduszki są przyjemne w dotyku i nie powodują podrażnień delikatnej i wrażliwej skóry dziecka. Poduszki Mulinek posiadają certyfikat OEKO-TEX 100, co oznacza, że są one hypoalergiczne, wolne od środków wpływających niekorzystnie na zdrowie dzieci (m.in. formaldehydów, pestycydów czy substancji, które mogą być przyczyną wywoływania alergii). Bezpiecznie wypełnienie z puszystej włókniny silikonowej / owaty silikonowej (zalecana w produktach dziecięcych).

kolekcja safari Mulinek

Poduszki marki Mulinek kupicie w firmowym sklepie internetowym pod adresem www: https://mulinek.pl/poduszki-plaskie.html

Unikalna oferta

Sklep z poduszkami Velvet zadbał, by jego produkty należały do klasy premium w jeszcze jeden sposób. Wszystkie poduszki posiadają ciekawy, unikalny nadruk, który jest autorskim wzorem i oferuje go tylko Mulinek. Zwierzaki, skandynawskie góry, motywy natury czy abstrakcyjne kształty w połączeniu z ciepłą kolorystyką przypadną do gustu chłopcom, dziewczynkom i ich rodzicom. Do poduszki można dokupić kocyk, kokon lub inne artykuły z tej samej kolekcji i stworzyć komplet na dłuższy okres czasu (pranie i czyszczenie nie powoduje utraty puszystości i odbarwień), który zagwarantuje zdrowy i spokojny sen dziecka.

Mulinek

sklep Mulinek.pl

www: www.mulinek.pl
e-mail: sklep@mulinek.pl

facebook: https://www.facebook.com/MulinekOfficial/
instagram: https://www.instagram.com/mulinek_pl/