Wiele ludzi na terenie swoich posesji prywatnych czy też ogrodów, decyduje się na zasiew lub sadzenie różnego rodzaju roślin.

Do ich grona zaliczają się tuje, które można sadzić pojedynczo albo w formie żywopłotów. Prezentują się bardzo atrakcyjnie i do tego skutecznie zasłaniają widok dla osób poza posesją, więc zapewniają wysokie uczucie prywatności. Oczywiście tuje nie muszą być sadzone same. Można również zdecydować się na różnego rodzaju byliny przed tujami. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat.

Ciekawe kompozycje z tujami

Tuje charakteryzują się atrakcyjnym zielonym kolorem, który świetnie pasuje do różnorodnych przestrzeni zewnętrznych. Okazuje się, że ta cecha sprawia, że tuje prezentują się atrakcyjnie w towarzystwie wielu innych roślin, takich jak na przykład wierzby japońskie posiadające biało-czerwone końce. Ciemnozielona lub żółtawa barwa posiadana przez tuje stanowi również atrakcyjne tło dla roślin i kwiatów posiadających inne kolory.

Dobrym wyborem są różnego typu krzewy kwitnące, takie jak azalie i rododendrony. Trzeba jednak pamiętać, aby w tym przypadku zadbać o odpowiednią wilgotność gleby, ponieważ jest to istotne dla rododendronów i azali. Przy tujach bardzo dobrze prezentują się również kwiaty, które kwitną na biało. Ciekawym wyborem są też hortensje, trawy ozdobne czy też kwiaty i rośliny charakteryzujące się atrakcyjną, niebieską barwą. Opcji jest więc bardzo wiele.

Oczywiście sadząc tuje razem z innymi roślinami, należy zapoznać się z ich wymaganiami dotyczącymi rodzaju gleby, podlewania, itp. Liczne możliwości sadzenia wielu roślin sprawiają, że tuje są chętnie wybierane przez wielu właścicieli posesji prywatnych czy też ogrodów. Duży wybór roślin sprawia, że każdy jest w stanie stworzyć ciekawe kompozycje dopasowane do własnych potrzeb, upodobań oraz swoich ulubionych stylizacji kolorystycznych. Warto sprawdzić w Internecie, jakie opcje są w dzisiejszych czasach atrakcyjne.