Podróżowanie może być twoją nową pasją. Niezależnie od tego, czy podróżujesz do innego kraju, czy kraju, to twoja decyzja o tym, gdzie wędrować. Zawsze jest coś nowego do zobaczenia i nowe przygody. Dowiesz się, jak odbyć przyjemną podróż, korzystając z poniższych wskazówek.

Pozostaw większość przedmiotów wartościowych w domu. Nadmiar kosztowności sprawi, że staniesz się oczywistym celem kradzieży.

Zawsze przynieś osobisty zestaw zatyczek do uszu. Czy to dziecko, które płacze dwa rzędy przed tobą, czy denerwująca osoba siedząca obok ciebie, która chce przedyskutować swoje marzenie z ostatniej nocy katastrofy samolotu, zawsze pomaga znaleźć sposób na zagłuszenie tego obcego hałasu.

Jeśli podróżujesz do obszaru, który ma ograniczenia płynów dla wszystkich płynów, które możesz pakować, zainwestuj w szampony w proszku i proszek do zębów. Wierzcie lub nie, w rzeczywistości można znaleźć szampon barowy i pastę do zębów dostępne w formie proszku online. Te przedmioty to świetny sposób na obejście ograniczeń dotyczących płynów.

Podróżując po krajach z niebezpieczną wodą z kranu, pamiętaj o innych sposobach, w jakie możesz być narażony. Zamknij usta podczas korzystania z prysznica i myj zęby tylko oczyszczoną wodą. Jeśli robisz herbatę lub kawę z wodą, pozostaw ją gotującą przez kilka minut przed moczeniem. Nawet niewielka ekspozycja może spowodować, że będziesz bardzo chory.

Jeśli podróżujesz do obszaru podatnego na malarię, oprócz tabletek przeciwmalarycznych, weź moskitierę lub znajdź pokój z dużym wentylatorem. Sieć jest najlepsza, ponieważ prawie całkowicie może powstrzymać moskity przed dostaniem się do ciebie w nocy. Wentylator działa, ponieważ komary nie mogą latać równie dobrze na wietrze, ale nie jest to głupie.

Po przybyciu do miejsca docelowego nie wahaj się poprosić o pomoc w jakikolwiek sposób. Mieszkańcy miasta powinni z chęcią udzielić porady na temat tego, gdzie warto się udać. Chcesz jak najlepiej wykorzystać swoje doświadczenie, więc nie wstydź się, pamiętaj, że prawdopodobnie nigdy więcej nie zobaczysz tych ludzi.

Aby zdecydować, czy powinieneś wykupić ubezpieczenie podróżne, powinieneś przyjrzeć się temu, co może już być objęte ubezpieczeniem. Wiele zasad dotyczących właścicieli domów może już obejmować motocyklistów, którzy objęliby kradzież własności nawet podczas podróży, więc kupowanie dodatkowych byłoby stratą pieniędzy z tego ubezpieczenia.

Nie używaj środków nasennych, dopóki się nie zdejmiesz. Jeśli używasz środków nasennych, aby pomóc Ci przejść przez długi lot, poczekaj, aż będziesz w powietrzu, aby wyskoczyć z pigułki. Jeśli weźmiesz je wcześniej, narażasz się na nieznośne zmęczenie, jeśli Twój lot jest opóźniony lub musisz wylądować i wziąć późniejszy lot.

Jeśli ty lub osoba towarzysząca podróży jest poważnie alergiczna lub wrażliwa na dym papierosowy, nie proś o pokój dla niepalących. Żądanie umieszczenia pokoju na podłodze dla niepalących zapewnia, że ​​sąsiedzi nie będą palić w swoich pokojach przy otwieraniu drzwi, a dym nie będzie się przenosił między oknami pomieszczeń na tym samym piętrze.

Jeśli trudno jest wybrać miejsce do podróży, zapytaj znajomych i rodzinę. Osoby najbliższe powinny mieć pewien wgląd w rodzaj osoby, którą jesteś i rodzaj miejsc, które powinieneś polubić. Gdziekolwiek jesteś, pamiętaj, aby mieć otwarty umysł i jak najlepiej wykorzystać swoją podróż.

Poznaj kulturę wywrotową dla krajów, które planujesz odwiedzić. W niektórych kulturach napiwki są automatyczne, podczas gdy w innych nie istnieją. Wciąż istnieje kilka kultur, w których napiwki są uważane za wielką zniewagę, więc miejcie na uwadze maniery, sprawdzając zwyczaje. Nie chcesz obrażać swojego serwera.

Nie daj się zaskoczyć porażeniem telefonicznym po powrocie do domu z podróży. Zadzwoń do usługodawcy, aby dowiedzieć się, czego się spodziewać podczas korzystania z komórki w miejscu docelowym podróży. Dostosuj tymczasowo swój plan taryfowy, aby zaoszczędzić Ci ogromnych bólów głowy po otrzymaniu rachunku za połączenia bezprzewodowe.

Podróżowanie jest czymś, co każdy powinien doświadczyć. Miejsca, do których możesz się udać, są nieskończone. Zawsze są nowe rzeczy do odkrycia, gdy odwiedzasz miejsce dwa razy. Skorzystaj z tych wskazówek, aby zmaksymalizować swoją zabawę.