Zastanawiając się nad wyborem smartfona, jest duża szansa, że natkniemy się na firmę Apple.

Jeżeli przez myśl przyszło nam kupienie telefonu właśnie z tej konkretnej firmy, dobrze jest przeczać poniższy tekst o zaletach i wadach urządzeń tej marki– rozwieje kilka wątpliwości i być może ułatwi dokonanie najlepszego dla nas wyboru. Zalet “jabłuszka” jest wiele. Przede wszystkim smartfony tej firmy cechuje styl i elegancja, są poręczne i wygodne w użytkowaniu. Cechą charakterystyczną Iphonów są bardzo dobrej jakości zdjęcia I filmy, więc jeśli zależy nam na tym, na pewno się nie zawiedziemy. Odznaczają się także dobrą i wytrzymałą baterią i długowiecznością – o ile o smartfonach w ogóle można tak powiedzieć. Cieszą się dobrą sprawnością ok. 5 lat, podczas gdy telefony wielu innych marek po ok. 2/3 latach znacznie tracą na jakości, zacinają się i ulegają awariom. Jeżeli komuś na tym zależy, firma Apple dla niektórych jest oznaką prestiżu i dobrej pozycji społecznej.

Apple – zalety smartfona

Apple – wady smartfona

Rozważając zakup smartfona tej firmy, trzeba także zwrócić uwagę na wady bądź pewne utrudnienia w związku z użytkowaniem takiego sprzętu.Minusem niekiedy są zgłaszane przez klientów problem z działaniem telefonu w skrajnych temperaturach, np. na mrozie bądź w upale. Jednak największą przeszkodą jest to, że Iphone działają na systemie operacyjnym iOS, nie tak jak pozostałe telefony, na Androidzie. Wiąże się to z utrudnieniem dostępu do wielu popularnych aplikacji. Co prawda iOS ma swój sklep z aplikacjami, w którym występuą odpowiedniki tych androidowych, jednak nie jest to odwzorowanie 1:1. Trzeba także pamiętać, że Iphone mają inne kable do ładowania, więc jeśli zepsuje nam się nasz własny, nie możemy pożyczyć ładowarki od dowolnej osoby. Dodatkowy sprzęt do urządzeń Apple często jest znacznie droższy niż do telefonów innych marek.

Jeśli po przeczytaniu zalet i wad wciąż nie zniechęciliście się do zakupu Iphone, warto zerknąć na strony internetowe, oferujące urządzenia od Apple, np.: Apple Warszawa i pooglądać poszczególne modele, które niejednokrotnie znacznie różnią się między sobą.