Wielu osobom nauka angielskiego jawi się jako nudne i żmudne zadanie. Jeśli jednak raz spróbujesz uczyć się tego języka przez Skype, już nie będziesz chciał powrócić do tradycyjnych metod. Przedstawiamy 5 sposobów na efektywną naukę angielskiego przez komunikator. Przekonaj się, że warto.

1. Angielski przez Skype – gry słowne dobre na początek

Kiedy rozpoczynasz swoją przygodę z nauką angielskiego przez Skype, Ty i Twój lektor musicie się dobrze poznać. A przede wszystkim ważne jest, aby Twój nauczyciel dowiedział się, na jakim poziomie zaawansowania językowego jesteś.

Gry słowne są dobre w sam raz na początek. Ty i native speaker możecie podawać różne słowa i wyjaśniać ich znaczenie w języku angielskim. Szukajcie też do nich synonimów, homonimów i antonimów. Taka zabawa pozwoli poznać nowe słówka i nieco rozluźni zbyt napiętą atmosferę pierwszych spotkań online.

2. Korespondencja w języku angielskim

Umiejętność pisania w języku angielskim wcale nie jest taka łatwa. Na pewno pamiętasz te nieszczęsne wypracowania, kiedy nagle zapomniałeś jakiegoś ważnego słówka lub (co gorsza!) reguły gramatycznej. Dziś niewiele osób uczy w ten sposób języka obcego.

Zajęcia z angielskiego przez Skype wyróżniają się luźną atmosferą i takim samym podejściem do nauki. Zatem Ty i Twój lektor możecie korespondować ze sobą do woli.

To świetny sposób, aby poznać język i swojego rozmówcę. Zwłaszcza jeśli będziecie opisywać swój dzień i sytuacje związane z wypełnianiem codziennych obowiązków. Jak widzisz, w nauce angielskiego przez Skype nie ma nudy!

3. Książki, artykuły i magazyny – wszystkie w języku angielskim

W miarę jak będziesz zdobywał nowe umiejętności językowe, zapragniesz czytać książki, artykuły i magazyny w języku angielskim. Na pewno na początku nie przeczytasz całego „Forbesa” czy „Timesa”, ale z upływem czasu pewnie będziesz rozumieć coraz więcej.

Kto wie, może z czasem zechcesz sięgnąć po książki pisarzy wydane w ich rodzimym języku. A tych nie brakuje – od klasycznego Charlesa Dickensa, przez Somerseta Maughama aż po Zadie Smith i wiele innych. Oczywiście na pewno nie obędzie się bez wyjaśnień. Czytając artykuły, magazyny i literaturę napotkasz wiele niezrozumiałych sformułowań i związków frazeologicznych charakterystycznych dla Anglików.

Lekcje angielskiego przez Skype są po to, aby rozwiać Twoje niepewności językowe. Dobry native speaker na pewno wie, jak sobie z tym poradzić.

4. Nauka gramatyki przez praktykę

Reguły są dobre, zarówno w życiu, jak i nauce. Jednak, kiedy jest ich zbyt wiele, możesz poczuć się przytłoczony. Gdy opanujesz podstawowe słownictwo i zwroty, przyjdzie czas, abyś na poważnie wziął się za gramatykę. Pewnie już Cię mdli na samą myśl o tym. W końcu jest tam 12 czasów! Spokojnie, w tym wypadku odrzucamy wszelkie reguły. Uczysz się angielskiego przez Skype tak, jak dzieci uczą się swojego pierwotnego języka. Kompletnie zapominasz o zasadach.

Lektor w dyskretny sposób będzie zadawał Ci pytania, a Ty udzielisz na nie odpowiedzi. Przy okazji wyjaśnisz, dlaczego powiedziałeś tak, a nie inaczej.  Zobaczysz, angielską gramatykę opanujesz szybciej niż Ci się wydaje.

5. Oglądanie filmów w języku angielskim

Czyli coś, co lubi większość z nas. Nauka angielskiego przez Skype ma wiele zalet, a i sam komunikator bogaty jest w różne funkcje. Jedną z nich jest pokaz ekranu. Dzięki temu możesz włączać angielskie filmy bez napisów i starać się zrozumieć, o czym rozmawiają bohaterowie. To, czego nie zrozumiesz, lektor może powtórzyć Ci w zwolnionym tempie.

To chyba jeden z najprzyjemniejszych sposobów uczenia się angielskiego przez Skype. Oczywiście wymaga skupienia i dobrego przygotowania, dlatego nie polecamy go całkowicie początkującym.

Przestawione metody nauki angielskiego są efektywne, jednak nie musisz od razu próbować wszystkich. Proponujemy zacząć od jednej i stopniowo wprowadzać kolejne. Na pewno poczujesz różnicę między szkolnym nauczaniem a lekcjami za pośrednictwem komunikatora.