Obecnie wielu wiodących producentów oferuje szeroką gamę płytek gresowych o wyglądzie marmuru.

Jest to wysokiej jakości materiał wykończeniowy, który doskonale sprawdza się w aranżacji i dekoracji wnętrz w domu i firmie. Warto poznać liczne zalety tego typu płytek i powody, dla których warto zdecydować się na ich wybór.

Zalety płytek gresowych o wyglądzie marmuru

Eleganckie płytki z gresu imitujące marmur

Płytka gresowa charakteryzuje się dużą wytrzymałością i łatwością konserwacji, nie plami się i jest wodoodporna. Wysokiej jakości płytka gresowa imitująca marmur gwarantuje jednorodność w odcieniach, grafice i żyłkowaniu, co pozwala osiągnąć bardzo spójny efekt. Dodatkowo możemy wybrać płytki z gresu szkliwionego rektyfikowane, o idealnie równych krawędziach, co pozwoli na zastosowanie wąskiej fugi. Takie płytki możemy położyć w dowolnym pomieszczeniu, a jeśli są mrozoodporne, to również na zewnątrz. Wybierając płytki na podłogi trzeba wziąć pod uwagę, że powinny być one odporne na ścieranie oraz antypoślizgowe.

Wybierając płytki gresowe otrzymujemy materiał o parametrach technicznych lepszych od naturalnego marmuru, co czyni go idealnym wyborem na podłogi, które wymagają większej higieny i czystości powierzchni, a także właściwości wodoodpornych i antypoślizgowych. Płytki imitujące marmur są zazwyczaj jasne z ciemnym żyłkowaniem, ale znajdziemy również piękne płytki czarne czy w innym kolorze, jak różowy, niebieski czy zielony. Takie płytki pozwolą nam uzyskać eleganckie i wyrafinowane pomieszczenia, które są trwałe i łatwe do utrzymania w czystości.

Biel w łazience kojarzy nam się z czystością, świeżością i prostotą, ale biel niekoniecznie musi być nudna. Wybierając oryginalne płytki gresowe imitujące marmur Calacatta ze strony https://e-plytki.eu/pl/c/CALACATTA/6637 możemy wykończyć pomieszczenie z klasą, zapewnić że będzie ono jasne, przestronne i eleganckie. Ponieważ jasne płytki są neutralne, masz więcej możliwości stworzenia stylowego i komfortowego pomieszczenia i dodania odważnych, głębszych odcieni i tekstur płytek. Ponadto użycie płytek i mozaiki z efektem marmuru jest pewnym sposobem, aby prosty czarno-biały projekt wnętrza stał się niezwykle elegancki.