Cały czas obowiązuje w naszym kraju prawo autorskie, co oznacza, że jeśli ktoś je złamie i wykorzysta nasz wizerunek czy teksty, które napisaliśmy na blogu to można będzie walczyć o swoje.

Do tego prawa zalicza się również osoby, które zajmują się grafiką, fotografią czy dziennikarstwem. Te osoby wiedzą, że jest coś takiego jak rozpowszechnianie swojego wizerunku. Warto wiedzieć o tym wszystko, bo wtedy nasz wizerunek nie zostanie wykorzystany przez kogoś w niewłaściwy czy nielegalny sposób. Takie sytuacje bardzo często się zdarzają. Do tej grupy zaliczają się nie tylko osoby, które wykonują takie zawody, ale które są na zdjęciach czy filmach. Czasami zdarza się, że jakieś osoby są przedstawiane w złym świetle, co wpływa na ich wizerunek. Jest to niezgodne z prawem, ale często się to zdarza. Dla przykładu ktoś może zostać negatywnie opisany w książce. Wszystko po to żeby taka książka sprzedawała się o wiele lepiej. O takich sprawach każdy z nas już słyszał.
W każdym przypadku, kiedy wizerunek jakiejś osoby jest wykorzystywany powinna ona wyrazić na to zgodę. Prawo autorskie w Polsce

W innym przypadku można będzie dochodzić swoich praw.

Najczęściej udostepnienie swojego wizerunku oznacza otrzymanie za to jakieś zapłaty. Jeśli jej nie ma to trzeba będzie się o to sądzić. Warto również wspomnieć o tym, że wydana przez kogoś zgodna na rozpowszechnianie wizerunku jest nie wieczna. Można się z niej wypisać, ale trzeba się skontaktować z adwokatem, który może nam w tym pomóc. Jest jednak przypadek, kiedy nie można cofnąć zgody. To dzieje się wtedy, kiedy w umowie jest to zawarte i my ja podpisujemy. Więcej informacji o tej sprawie znajdziemy na stronie internetowej https://smadwokaci.pl/aktualnosci/prawo-autorskie/rozpowszechnianie-wizerunku/. Warto sprawdzić, co można zrobić, jeśli ktoś wykorzystuje nasz wizerunek niezgodnie z prawem albo ustaleniem w umowie. Dzisiaj w internecie pojawiają się bardzo różne treści, dlatego trzeba będzie sprawdzać czy nie ma tam również nas. Osoby rozpoznawalne bardzo często walczą o swoje prawa, bo ich wizerunek znajduje się w reklamach i artykułach.