Jeśli pracownicy z naszej firmy albo my sami jesteśmy poza granicami i tam tankujemy paliwo albo uiszczamy opłaty za drogi to można będzie się w tych krajach starać o zwrot podatku vat.

Wszelakie koszty transport jak taksówka czy nawet metro to wszystko można będzie odzyskać. Oczywiście nocowanie w jakimś miejscu oznacza, że i taki rachunek dołączymy i będziemy starali się o zwrot pieniędzy z podatku vat. Jeśli jedziemy przez kilka krajów to do każdego z nich trzeba będzie wysyłać osoby wniosek. To oznacza kompletowanie dużej ilości dokumentów. Do takiego zwrotu można również doliczyć wstępy na targi czy na wystawy. Można do tego wliczyć również artykuły luksusowe, a nawet te, które są kupione dla rozrywki. Lista jest bardzo długa, dlatego jeśli ktoś płaci poza granicami kraju to powinien postarać się o zwrot podatku, bo może to być naprawdę bardzo duża kwota i jeśli tylko uda nam się odzyskać takie pieniądze to będziemy bardzo zadowoleni. Musimy się tylko dowiedzieć zwrot podatku Holandia, a wtedy wszystko będzie o wiele łatwiejsze. To oznacza, że trzeba poszukać informacji, które mogą nam się przydać. Z jednej strony nie jest to aż takie trudne, ale łatwo popełnić błąd.

Wysyłanie wniosku o zwrot podatku vat

Do wniosku trzeba dołączyć wszystkie dokumenty, które będą potwierdzały, że wydaliśmy tyle i tyle pieniędzy. To bardzo ważne, dlatego trzeba o tym pamiętać. Jeśli nie znamy się na tym to nie pozostaje nam nic innego jak wybrać się do firmy, która się na tym zna. Wtedy wiemy, że wszystkie dokumenty, które dołączymy będą dokładnie sprawdzone. Jeśli coś jest nie tak to najpierw nasz urząd skarbowe może odesłać nam dokumenty do poprawki, a później urząd skarbowy państwa, od którego chcemy zwrotu również sprawdza i jak coś jest nie tak do odsyła. Każde odesłanie oznacza wydłużenie czasu otrzymania pieniędzy, co przecież nie jest dla nas najlepszym rozwiązaniem. To oznacza, że robimy coś raz, a porządnie i wtedy pieniądze bardzo szybko pojawią się na naszym koncie.