płytki z cegły

Wykończenie i aranżacja wnętrz we własnym domu lub mieszkaniu to nie lada wyzwanie. Musimy mieć przede wszystkim plan na to, jak wyposażymy kolejne pomieszczenia i co będzie motywem przewodnim całej aranżacji. Czy warto zdecydować się na płytki z cegły rozbiórkowej?

1. Płytki z cegły na ścianę – lepsze prefabrykowane, czy oryginalne?

2. Płytki ceglane – w jakich pomieszczeniach się sprawdzą?

3. Płytki cegłopodobne – jak wybrać najlepsze?

4. Na co uważać decydując się na stare cegły?

Płytki z cegły na ścianę – lepsze prefabrykowane, czy oryginalne?

Nie da się ukryć, że wykończenie z cegieł ma w sobie to coś i jest bardzo ciekawym dopełnieniem wystroju wnętrza. Dodatkowo jeszcze pasują one do wielu różnych stylów aranżacji pomieszczeń, co sprawia że coraz więcej osób zaczyna dostrzegać ich piękno i chce w taki lub inny sposób wykorzystać je w projektowaniu swojego domu lub mieszkania. Do wyboru mamy w takiej sytuacji dwie opcje: płytki z prawdziwej, starej poniemieckiej cegły lub podobnego materiału budowlanego lub produkty cegłopodobne, nowoczesne i produkowane seryjnie. Jeżeli zależy nam na unikalnym designie, pierwsza opcja jest zdecydowanie lepszym wyborem, choć często również odpowiednio droższym. Wynika to z faktu, że naturalna cegła jest unikatowa i nie znajdziemy dwóch takich samych bloczków, podczas gdy produkty cegłopodobne – tak samo, jak inne formy płytek – produkowane są według wzoru i wymiaru.

Płytki ceglane – w jakich pomieszczeniach się sprawdzą?

Stara cegła może odświeżyć i uświetnić wiele pomieszczeń w naszym domu bądź mieszkaniu. Na pewno świetnie sprawdzi się w pokoju wypoczynkowym oraz gabinecie, a także w hallu przy drzwiach wejściowych, czy garderobie. Ze względu na porowatość materiału nie zaleca się do wykorzystywania go w miejscach, gdzie w powietrzu okresowo unosi się para wodna – kuchnia i łazienka nie są więc zbyt dobrym wyborem. Możemy za to znaleźć wiele odmian prawdziwych płytek ceglanych, które wyróżniają się wymiarami, kształtem, a także odcieniami. Wiele ciekawych propozycji znajdziesz na stronie: https://e-ceglanafantazja.pl/.

Płytki cegłopodobne – jak wybrać najlepsze?

Jeżeli nie interesuje nas imitacja cegły, najpierw musimy znaleźć firmę, która wykonuje swoje płytki z prawdziwego, zbieranego po budowie lub remoncie materiału. Zazwyczaj nie jest to trudne, ponieważ podobne marki szczycą się tym, że ich wyrób jest produkowany z autentycznej cegły rozbiórkowej. Jest to istotne, ponieważ taki produkt zwykle będzie kosztować nas więcej, a dodatkowo tylko on będzie w stanie spełnić nasze wymagania estetyczne. Jeżeli więc chcemy najlepszej jakości, znajdźmy firmę oferującą prawdziwe cegły i posiadającą bogatą ofertę materiałów wykończeniowych.

Na co uważać decydując się na stare cegły?

Wybierając wykończenie ze starej cegły możemy zrobić naprawdę dużo pod kątem aranżacji wystroju wnętrz, jednak powinniśmy pamiętać, że jest to materiał kruchy. Należy więc o niego dbać, unikać wiercenia czy uderzania o jego powierzchnię, ponieważ może to doprowadzić do ukruszenia cię cegły. Warto również zadbać o profesjonalny montaż płytek z cegieł, dokładnie z tego samego powodu – ich przycinanie może stanowić wyzwanie dla osoby, która nie wykonuje podobnej pracy na co dzień.

Płytki z prawdziwej cegły nie bez powodu są bardzo powszechnym elementem wykończenia wnętrz. Pasują do wielu różnych stylów – od minimalistycznego, po retro czy vintage – a dodatkowo też pozwalają uzyskać bardzo ciekawy, niepowtarzalny klimat.