Jednym z twoich dużych marzeń jest nauczyć się ładnie rysować? A może chcesz pomóc swoim dzieciom w rysowaniu, ale nie wiesz jak tego dokonać? Dobrze trafiłaś. W tym miejscu znajdziesz wiele cennych informacji poświęconych stawianiu pierwszych kroków w ładnym rysowaniu. Od czego należy zacząć?

Prawidłowo zorganizowane miejsce do rysowania

Na pewno zazdrościsz rysownikom, potrafiącym tworzyć piękne szkice i rysunki trzymając szkicownik na kolanie. Aby, dojść do takich umiejętności potrzebne jest doświadczenie. I to całkiem duże. Ty na początku musisz opanować podstawy rysowania, a będzie to łatwiejsze jeśli będziesz posiadać wygodne miejsce do pracy. Może to być stabilne biurko lub stół, dobre oświetlenie i wygodne krzesło. Zadbaj o to aby mieć przestrzeń do ruchów i nic ich nie ograniczało. Z czasem nabierzesz większej wprawy i pewności w ruchach dłonią, dzięki czemu będziesz mogła pewnie rysować nie tylko na poziomej i stabilnej powierzchni. Zanim jednak do tego dojdzie, konieczne jest wypracowanie sobie pewnych nawyków.

Na czym i czym rysować?

Kolejny krok to przygotowanie sobie warsztatu do rysowania. Wiele osób popełnia błąd, rysując na przypadkowych kartkach papieru i byle czym. W przyszłości nie będzie to dla ciebie stanowić problemu, ale teraz może prowadzić do wyrobienia w sobie złych przyzwyczajeń. Przede wszystkim dobrym wyborem są szkicowniki z papieru makulaturowego. Jego powierzchnia jest nieco chropowata, dzięki czemu z większą precyzją można prowadzić ołówek lub cienkopis. Pytanie numer dwa – czym rysować? Nie mamy tu wątpliwości. Na pierwszym etapie polecamy ołówki o różnych twardościach grafitu. Następnie możesz przesiąść się na cienkopisy, długopisy oraz inne przybory piśmiennicze. Warto odwiedzić w tym celu specjalistyczne sklepy papiernicze i biurowe, w których znajdziesz bogaty wybór artykułów dedykowanych plastykom i rysownikom.

Od czego zacząć naukę?

Kiedy miejsce do nauki rysowania masz już przygotowane, zabieramy się do pracy. Każdy dobry rysownik musiał poświęcić wiele czasu, aby wypracować swój własny styl rysowania, nazywany kreską. Powinieneś umieć rysować proste linie w każdym kierunku, okręgi, elipsy oraz inne figury geometryczne. Staraj się je rysować bez odrywania ręki, w taki sposób, aby linie były możliwe proste i niezachwiane. Wydaje ci się to łatwe? Czy rzeczywiście tak jest, przekonasz się po zapełnieniu kilku kartek papieru. Trenuj to ćwiczenie regularnie, nie wyrzucając pierwszych rysunków. Po pewnym czasie kiedy porównasz swoje prace, na pewno zauważysz różnice.

Rysowanie na tablecie?

Kiedy osiągniesz pewien poziom rysowania, możesz zapragnąć kupna specjalnego urządzenia do rysowania cyfrowego. Jest to dedykowany tablet graficzny z dotykowym ekranem i rysikiem. Można na nim tworzyć elektroniczne rysunki, mając do wyboru wiele wirtualnych narzędzi. Koszt zakupu takiego urządzenia wynosi od 500 złotych wzwyż. Oczywiście nawet jeśli nie posiadasz takich pieniędzy na koncie, nie musisz rezygnować z tego zakupu. Pożyczka pozabankowa to gwarantowane źródło dodatkowych pieniędzy, z których możesz skorzystać w dowolnym momencie. Pamiętaj również o tym, że pieniądze z tej pożyczki możesz przeznaczyć na uczestnictwo w profesjonalnym kursie rysowania, organizowanym często przez biura projektowe, architektów i plastyków. Uczestnictwo w nim może ci pozwolić w szybszym czasie opanować wiele umiejętności i doskonalić to, co już osiągnęłaś sama.