Animacja naprzód wprowadza nas do bajkowego świata, pełnego fantastycznych postaci.

W podmiejskim świecie fantasy dwaj nastoletni bracia elfowie, Ian i Barley Lightfoot, wyruszają w podróż, aby odkryć, czy zostało jeszcze trochę magii, aby spędzić ostatni dzień z ojcem, który zmarł, gdy byli zbyt młodzi. zapamiętać go. Kiedy nieustraszona mama chłopców, Laurel, zdaje sobie sprawę, że jej synowie zaginęli, łączy siły z legendarnym byłym wojownikiem ze skrzydlatego lwa i skorpiona The Manticore i wyrusza, by ich odnaleźć. Odkładając na bok niebezpieczne klątwy, ten jeden magiczny dzień może znaczyć więcej, niż ktokolwiek z nich kiedykolwiek marzył. W spokojnym miasteczku New Mushroomton zamieszkałym przez mistyczne stworzenia, niezdarny szesnastoletni licealista, Ian Lightfoot, ma zamiar odkryć, że magia wciąż żyje, kiedy otrzymuje od swojego dawno zmarłego ojca dziwną drewnianą laskę. prezent na urodziny. Teraz Ian i jego starszy metalowy brat Barley mogą wreszcie przywrócić tatę do życia i spędzić razem cały dzień; Jednak po nieudanej próbie okiełznania mocy magicznego artefaktu bracia Lightfoot będą musieli wyruszyć na pełną niebezpieczeństw wyprawę za plecami matki. Onward to amerykański animowany komputerowo film fantasy z 2020 roku, wyprodukowany przez Pixar Animation Studios dla Walt Disney Pictures. Naprzód to wspaniała baśń o dwóch nieporadnych elfach

Film wyreżyserował Dan Scanlon, wyprodukowany przez Kori Rae na podstawie scenariusza napisanego przez Scanlona, Jasona Headleya i Keitha Bunina, w którym występują głosy Toma Hollanda, Chrisa Pratta, Julii Louis-Dreyfus i Octavii Spencer.

Akcja filmu rozgrywa się w podmiejskim świecie fantasy i podąża za dwoma braćmi elfami, którzy wyruszają na poszukiwanie artefaktu, który tymczasowo przywróci ich zmarłego ojca. Film miał swoją premierę 21 lutego 2020 r. I został wydany w Stanach Zjednoczonych 6 marca 2020 r. Pomimo generalnie pozytywnych recenzji od krytyków, film zarobił na całym świecie tylko 131 milionów dolarów. Niedociągnięcia finansowe filmu w porównaniu z innymi filmami Pixara zostały w dużej mierze przypisane pandemii COVID-19. Podobnie jak kilka innych filmów wydanych w marcu, został udostępniony cyfrowo dwa tygodnie po premierze kinowej. Z pewnością film Naprzód, możemy polecić widzom w różnym wieku, jest to dobry sposób na spędzenie czasu przed telewizorem z całą rodziną.