Kiedy planujesz podróżować, chcesz mieć pewność, że podróż przebiegnie tak gładko, jak to możliwe. Niezależnie od tego, czy planujesz weekendowy wypad, czy wycieczkę dookoła świata, nie pozwól, aby cokolwiek przeszkodziło ci w zabawie. Wskazówki zawarte w tym artykule pomogą Ci uzyskać maksimum korzyści z podróży.

Podczas podróży poza granicę kraju wskazane jest picie wyłącznie wody butelkowanej. Jest to szczególnie ważne w krajach, w których jakość wody z kranu może budzić wątpliwości. Lepiej zapłacić nieco więcej i być bezpiecznym niż ryzyko zachorowania z powodu skażonej wody z kranu.

Zawsze przynieś osobisty zestaw zatyczek do uszu. Czy to dziecko, które płacze dwa rzędy przed tobą, czy denerwująca osoba siedząca obok ciebie, która chce przedyskutować swoje marzenie z ostatniej nocy katastrofy samolotu, zawsze pomaga znaleźć sposób na zagłuszenie tego obcego hałasu.

Upewnij się, że twój dom nie wygląda pusto, gdy jesteś daleko. Powrót do domu, aby odkryć, że zostałeś okradziony, byłby koszmarem. Jeśli zamierzasz odejść przez znaczną część czasu, rozważ przekierowanie lub zaproszenie do odbioru przez znajomego.

Sanitize swój obszar. Możesz rzucić kilka ukradkowych spojrzeń, ale w zamkniętej przestrzeni zatłoczonego samolotu, po prostu prosisz o zachorowanie. Przynieś małą butelkę dezynfekcji rąk lub chusteczek higienicznych i zetrzyj swój stolik, podłokietniki i inne guziki, gdy tylko usiądziesz. Pamiętaj też, aby używać go na rękach i nie dotykać oczu, nosa ani ust.

Podczas podróży upewnij się, że tworzysz listę wszystkich przedmiotów, które chcesz zabrać ze sobą. Pomoże Ci to nie zapomnieć czegoś tak prostego jak szczoteczka do zębów lub dezodorant. Możesz zaoszczędzić pieniądze, kupując te przedmioty przed wyjazdem, a następnie marnując niepotrzebne pieniądze i czas podczas podróży.

Jednym z czynników, który może od razu nie myśleć o planowaniu podróży, jest pogoda. Patrząc na prognozę pogody przed podróżą, a może nawet przed podjęciem decyzji o podróży, będzie wiadomo, czego się spodziewać. Jeśli pogoda wygląda źle, można się na nią przygotować, a nawet przejechać.

Bez względu na twoje intencje, zawsze powinieneś dołączyć do często odwiedzanego klubu linii lotniczych. Nawet jeśli nigdy więcej nie polecisz, możesz otrzymać profit tylko za dołączenie. Z drugiej strony możesz latać z nimi kilka razy, a za każdym razem otrzymasz świadczenia.

Jeśli podróżujesz z dziećmi, każ im zabrać ze sobą zabawki i gry. Kiedy dzieci się nudzą, nie tylko będą zawracać ci głowę ciągłymi pytaniami o to, kiedy dotrzesz do wybranej lokalizacji, ale także znajdziesz więcej przystanków na przerwy w łazience i fast-food, ponieważ starają się znaleźć sposób na zabawę .

Nie daj się ponieść z powodu robienia zbyt wielu zdjęć w podróży. Niektórzy ludzie tak bardzo angażują się w robienie zdjęć wszystkiego, o czym zapominają poznać kulturę i zabytki. Zrób kilka zdjęć, ale pamiętaj, aby spędzić wystarczająco dużo czasu poza obiektywem, aby cieszyć się podróżą w pełni.

Podczas gdy hiszpański jest lingua franca w większości krajów na półkuli zachodniej, pamiętaj, że Brazylia nie jest jednym z nich. Brazylijczycy mówią po portugalsku. Jeśli zamierzasz odwiedzić Brazylię, nauka portugalskiego może okazać się bardzo pomocna; nauka języka hiszpańskiego będzie dla ciebie znacznie mniej wartościowa.

Nic nie zwilża wakacji jak kiepska obsługa. Napiwki są ważną częścią oczekiwań serwisowych i ważne są znajomość zwyczajowych standardów obowiązujących w miejscu docelowym. Badania pozwolą Ci wyglądać na kompetentnych i wspaniałomyślnych w kontaktach z dostawcami usług i zwiększyć ogólną satysfakcję. Bądź skromny, ale nie skąpy.

Podróż nie musi być stresująca. Korzystając z łatwej do zapamiętania porady, możesz upewnić się, że Twoja podróż jest tak przyjemna i satysfakcjonująca, jak to tylko możliwe. Unikaj bólów głowy i stresów związanych z podróżowaniem, stosując wskazówki, których nauczyłeś się w tym artykule, aby Twoje wakacje były marzeniem, a nie koszmarem.