Francuzi jako mieszkańcy kraju należącego do Unii Europejskiej oraz uczestniczącego w unii walutowej i monetarnej posługują się euro.

W 2002 roku zastąpiono nią franka francuskiego (Pierwszy frank pojawił się w 1360 r. w monecie z czystego złota). Polacy, posługujący się na co dzień polskim złotym, przed lub w trakcie wyjazdu, muszą wymieniać walutę właśnie na euro.

Francja każdego roku przyciąga miliony turystów. Nic dziwnego. To kraj kojarzący się z elegancją, winem, perfumami, który uważany jest za oazę sztuki i literatury na najwyższym poziomie. Do tego piękne plaże, malownicze pasma górskie, urokliwe miasteczka i pełne zabytków aglomeracje. Nie trzeba nic więcej. Niezależnie jednak, w której części Francji planujemy odpoczynek, warto mieć spokojną głowę jeśli chodzi o finanse. Pamiętajmy, że średnie ceny żywności, noclegów czy transportu kształtują się na wyższym poziomie niż w Polsce.

Przed wyjazdem do Francji warto wymienić część potrzebnych nam pieniędzy jeszcze w kraju. Najlepiej zrobić to za pomocą kantoru internetowego dobrykantor.pl. Pozwala to zaoszczędzić kilka groszy na każdym zakupionym euro. Przy większych kwotach różnice te są bardzo znaczące. Kursy euro w kantorach internetowych są bowiem o wiele korzystniejsze niż w placówkach stacjonarnych czy bankowych. Porównując je, zauważymy znaczącą różnicę. Do tego serwisy online nierzadko proponują swoim klientom jeszcze lepsze ceny bądź promocje i programy lojalnościowe. Wszystko to przynosi dodatkowe zyski. A zaoszczędzone euro możemy wydać na przykład na dobre francuskie wino.

Zakładając konto w kantorze internetowym mamy do niego dostęp 24h, 7 dni w tygodniu. Dlatego, nawet będąc już na wakacjach, w każdej chwili możemy wymienić pieniądze na euro. Pojawi się ono na naszym koncie w kilka minut po przewalutowaniu. Szybkość transakcji to niewątpliwy atut. Do tego dochodzi kwestia bezpieczeństwa. Serwisy wymiany online dbają zarówno o przepływ danych, jak i pieniędzy swoich klientów stosując szyfrowane połączenia raz protokoły bezpieczeństwa sieciowego. Przelewy są zabezpieczone na poziomie banków, transakcja potwierdzana jest za pomocą kodu SMS, a sama instytucja powinna być pod nadzorem państwowych instytucji finansowych (w tym KNF, NBP czy GIIF).

Zanim wybierzemy się w wyjątkową wyprawę do Francji warto odpowiednio się do niej przygotować przede wszystkim pod względem finansowym. Korzystając z kantoru internetowego możemy być pewni, że nie stracimy na niekorzystnych wymianach euro.

Źródło: https://piknikzfalubazem.pl/