Warto zwrócić uwagę, iż pojazd który nie jest garażowany, może być narażony na opady gradu, różnego rodzaju otarcia podczas parkowania, na auto zaparkowane pod drzewem mogą spadać także kasztany i żołędzie, będzie to powodowało różnego rodzaju wgniecenia.

Oczywiście będzie to wyglądało nieestetycznie, warto zwrócić uwagę, iż obecnie możemy łatwo usuwać tego rodzaju zniekształcenia karoserii.

Jak pozbyć się nieestetycznych wgnieceń z karoserii?

Usuwanie wgnieceń z pojazdów metodą PDR

Coraz więcej zakładów blacharskich oferuje usługi PDR, są to usługi polegające na bezinwazyjnym usuwaniu wgnieceń, w tym przypadku kiedy wgniecenie nie posiada uszkodzenia lakieru, wówczas możemy wypchnąć karoserię lub też wyciągnąć na zewnątrz. Warto zwrócić uwagę, że blacha naszego auta będzie dobrze powracała do poprzedniego stanu, do tego użycie odpowiednich narzędzi pozwoli na uzyskanie bardzo dobrych efektów. Oczywiście nasze auto musimy powierzyć w ręce specjalistów, muszą być to osoby, które specjalizują się w tego rodzaju usługach, będą wiedziały w jaki sposób użyć narzędzi, z jaką siłą napierać czy też wyciągać tego rodzaju uszkodzenia.

W tym przypadku może być to wypchnięcie blachy od środka, w tym przypadku niekiedy należy zdjąć pewne elementy tapicerki, przykładowo z drzwi, specjaliści którzy zajmują się tego rodzaju usługami będą wiedzieli, w jaki sposób szybko wykonać demontaż i niwelację wgnieceń. Innym sposobem będzie przyczepienie za pomocą kleju wyciągarki, jest to klej na gorąco, zatem nie pozostawi on śladów na lakierze. Z pewnością w ten sposób możemy pozbyć się wielu wgnieceń z powierzchni całego auta.

Zakłady blacharskie, które nie wykonują tego rodzaju usług, mogą wysłać swoich pracowników na profesjonalne szkolenia PDR, gdzie będą oni mogli nauczyć się technik bezinwazyjnego usuwania wgnieceń. Pod okiem doświadczonych specjalistów będą mogli przećwiczyć różne sposoby wyciągania wgnieceń, zapoznają się z narzędziami, dzięki temu można zdobyć umiejętności, które pozwolą na rozszerzenie pakietu usług w naszej firmie.