Wybór kurtki zimowej nie zawsze jest łatwym zadaniem, należy wybrać taką która nie tylko będzie nas dobrze chroniła przed zimnem, ale także będzie wygodna

Kobiety oczywiście zwrócą uwagę na krój i ogólny wygląd kurtki. Z pewnością znajdziemy na rynku wiele różnych modeli. Jest zatem z czego wybierać. Ważnym punktem, na który należy zwrócić uwagę przy zakupie, są zamki błyskawiczne. Muszą być one przymocowane i obrobione w taki sposób, aby chroniły przed wiatrem i warunkami atmosferycznymi, a jednocześnie mogły być obsługiwane bez żadnych problemów nawet w grubych rękawicach. Ogólną zasadą jest, że zamek błyskawiczny w kurtce powinien być łatwo dostępny, nawet w rękawicach. To jedyny sposób, aby skutecznie chronić przed wilgocią i zimnem. Ci, którzy przykładowo jeżdżą na nartach, często muszą zmagać się z nieprzyjaznymi warunkami. Ze względu na swój materiał zamek błyskawiczny jest zawsze zimny. Może to być bardzo niewygodne, szczególnie na brodzie lub szyi. Dlatego ważne jest, aby góra zamka była dostatecznie zakryta i aby nie stykała się z szyją lub brodą. Dobrym wyborem kiedy kupujemy kurtkę jest z pewnością polar, tkanina która dobrze sprawdzi się w przypadku kurtek zimowych.

Jak wybrać najlepszą kurtkę zimową?

Polar staje się obecnie popularną tkaniną ze względu na swoje termoizolacyjne właściwości.

Obecnie produkuje się wiele odmian tej tkaniny. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na różne rodzaje materiału. Polartec 100, jest to najcieńszy z dostępnych polarów. Jest wyjątkowo lekki, cechuje go największa przepuszczalność. Produkuje się z niego bieliznę oraz spodnią warstwę przy ubiorze wielowarstwowym. Polartec 200, jest grubszy od Polartec 100. Używany jest do produkcji bluz, spodni, czy też jesiennych kurtek. Ma świetne właściwości grzewcze, jak każdy polar i jest często używany zamiast ociepliny w kurtkach klasycznych. Polartec 300, jest polarem najgrubszym i najcieplejszym. Doskonale nadaje się zimę oraz ekstremalne warunki pogodowe. Używany jest głównie do wyrobu kurtek. Polartec Power Dry, jest Polarem przeznaczonym na bieliznę antyalergiczną dla aktywnych ludzi, składa się zazwyczaj z dwóch warstw. Warstwa wewnętrzna pokryta jest włoskami, dzięki czemu błyskawicznie pochłania pot. Natomiast warstwa zewnętrzna rozprzestrzenia go, dzięki czemu szybko zostaje on odparowany. Kiedy szukamy kurtki warto sprawdzić ofertę: https://brendi.pl/pol_m_Odziez-damska_Kurtki-zimowe-196.html.