Zamek Gerda ZW3000 to jeden z najlepszych zamków antywłamaniowych na rynku. Odporny na przewiercenia i z napędem dodatkowych elementów do ryglowania. Zamki wpuszczane Gerda od lat wybierane są przez właścicieli domów i mieszkań. Co, jeśli zgubiłeś klucze bądź zostały Ci skradzione?

Jak poradzić sobie z nowoczesnymi mechanizmami?

Zamki do drzwi Gerda są odpowiednio atestowane i certyfikowane, dzięki czemu Twój sen jest spokojniejszy. Złodziej nie przewierci zamka i zdecydowanie będzie miał utrudnioną pracę z wytrychem. Gorzej jednak, jeśli zamknięty na trzy metalowe rygle zamek do drzwi Gerda nie pozwala dostać się do środka domu nawet jego właścicielowi. Co wtedy? W pierwszej kolejności zachowaj spokój i upewnij się, że np. nie zostawiłeś otwartych drzwi balkonowych bądź np. ktoś z domowników nie może dojechać z kluczem zapasowym. Jeśli jednak w żaden bezpieczny sposób nie możesz dostać się do domu, to musisz skorzystać z innego rozwiązania. Zamki antywłamaniowe Gerda to droga inwestycja, dlatego niekoniecznie dobrym pomysłem będzie rozwiercanie zamka czy grzebanie w mechanizmie wsuwką. Skorzystaj z fachowców, którzy zamki Gerda znają od podstaw. Pogotowie ślusarskie będzie tutaj najodpowiedniejszym partnerem. Dlaczego? Ponieważ awaryjne otwieranie drzwi to skomplikowany proces i trzeba wiedzieć, jakich narzędzi użyć oraz z jakiej metody skorzystać, by nie uszkodzić ani mechanizmu, ani drzwi.

Czasem konieczna będzie wymiana wkładki

Nawet jeśli posiadasz wiedzę jak otworzyć zamek Gerda bez klucza, to musisz mieć też świadomość ewentualnego uszkodzenia wkładki, bądź wymiany, jeśli nie dysponujesz kluczami, na skutek np. kradzieży. Teoretycznie oznacza to dodatkowe problemy – musisz zakupić nową wkładkę, a w przypadku jeśli nie można jej wymienić, nawet cały zamek. Następnie czeka Cię demontaż starego mechanizmu i montaż nowego elementu. Wymiana wkładki nie jest skomplikowanym działaniem. Dlatego z pewnością w parę godzin poradzisz sobie z tym sam. Jeśli jednak śpieszysz się do pracy, nie dysponujesz właściwymi narzędziami, czy nie jesteś pewny, którą wkładkę zakupić, ślusarz z pewnością udzieli Ci fachowego wsparcia.

Pamiętaj, by zakupiona wkładka także była antywłamaniowa i pasowała do otworu w Twoich drzwiach. Jeśli w zamku nie znajduje się wkładka bębenkowa, to prawdopodobnie konieczna będzie wymiana całego mechanizmu.