W branży ślubnej moda zmienia jak w kalejdoskopie. Wiele szyków pochodzi z za oceanu, głównie z za oceanu. Zmieniają się dekorację, zmieniają się kolory przewodnie. Jeden trend od lat pozostaje niezmiennym. Analizując rynek ślubny w Polsce możemy zaobserwować niesłabnący trend ukierunkowany na ambitną i niebanalną fotografię ślubną, która zawsze znajduję swojego idealnego klienta.

Zdjęcia ślubne – czyli to co w życiu ważne.

Fotografowanie ślubów to wyjątkowe ale zarazem bardzo wymagające zajęcie. Patrzenie okiem obiektywu na czyjąś radość, liryczność, a nawet niekiedy łzy, utrwala mnie w przekonaniu, że fotografia ślubna przestała być już dawno dokumentalnym zapisem chwil – stała się pełnoprawną dziedziną sztuki.

Młodzi ludzie organizując swój wymarzony ślub przywiązują ogromną uwagę to tego wyboru, bo fotograf ślubny małopolska i jego zdjęcia ślubne to jedna z najważniejszych rzeczy o jaką młode pary zabiegają w trakcie organizacji ślubu. Najlepsi fotografowie w branży mają zabukowane terminy z conajmniej rocznym wyprzedzeniem. Obserwując ich strony internetowe fakt ten wcale mnie nie dziwi. Napotkałem świetne portfolia niesamowicie uzdolnionych ludzi, którzy uczynili z jakby się mogło wydawać sztampowej sytuacji jaką jest ślub piękną dziedzinę sztuki.

Oczywiście fotografia ślubna dla każdego, może oznaczać coś innego. Dla jednych to stres związany z obecnością fotografa, dla innych jedyna szansa zwieńczenia wspaniałych chwil, dla jeszcze innych jedno i drugie. Ale czy jest ktoś, kto pomyśli, o fotografii jak, o rzeczy niepotrzebnej? Nie sądzę…

Fotografia ślubna Kraków

Kraków jest z pewnością jednym z tych miejsc gdzie zawiera się najwięcej ślubów. Wąskie i malownicze uliczki starego miasta – bajecznie kolorowe bazyliki powodują, iż ślubów z roku na rok przybywa. Pary młode chętnie decydują się wejść w sakramentalny związek właśnie w tym mieście. Fotografia ślubna Kraków zyskuję w oczach tych wszystkich, którzy mieli okazję choć troszkę zagłębić się w tej tematyce.

Przeglądając najróżniejsze reportaże ślubne sam zaczynam wierzyć w magii fotografii ślubnej i zapotrzebowania na tego typu fotografię. Jeśli ktoś z was myśli, że to ceregiele, że za dużo będzie tych zdjęć, że to sporo kosztuje, że źle na zdjęciach wychodzi, czy nie umie pozować, powiem jedno: zaufajcie najlepszym w branży, i skuście się, nawet jeśli nie możecie z tą wiedzą czuć się komfortowo.

Dajcie się porwać…

Po jednej stronie biały papier, a po drugiej otchłań szczęścia, miłości, głębokiej nadziei. Emocje zakochanych ludzi świadomie rzucone na kartkę, pędzące jak pociąg od stacji do stacji..a zdjęcia to niby chwila, jednak włożona do albumu, jedna po drugiej, na stronicach, to całe twoje życie.

Zatem moda na fotografię ślubną się nie zmieni. Wszyscy nasi dziadkowie mieli choć jedną fotografię z tego dnia i chociaż nowe trendy są nieubłagalne: inne stroje, inne zwyczaje , lepszej jakości sprzęty, to jedno ciągle pozostaje takie samo – to właśnie jest Fotografia ślubna.