Kiedy sytuacja finansowa firmy ulega pogorszeniu wówczas mogą nastąpić różnego rodzaju problemy z realizacją bieżących wypłaty dla pracowników, opłacaniem składek do zakładu ubezpieczeń społecznych czy też odprowadzaniem podatku.

Warto zwrócić uwagę iż niekiedy urzędy mogą wystąpić na drogę sądową o odzyskanie należności, podobnie w przypadku jeżeli zakupiliśmy na raty pojazd czy też różnego rodzaju środki trwałe do naszej firmy, wówczas zaprzestanie wpłat może doprowadzić do drogi sądowej.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy kancelarii antywindykacyjnej?

Kancelaria antywindykacyjna pomoże w negocjacjach z bankiem

Jeżeli zdajemy sobie sprawę iż firma znalazła się w niekorzystnym położeniu wówczas jak najszybciej powinniśmy poszukać drogi rozwiązania problemu. W tym przypadku możemy skontaktować się z kancelarią antywindykacyjną która będzie mogła pomóc nam na wielu etapach. Możemy zacząć od negocjacji z bankiem, przedstawić realną drogę rozwiązania problemu, mogą być to oszczędności, wprowadzenie nowego biznesplanu w przedsiębiorstwie. Dzięki temu możemy zapewnić instytucję finansową o tym iż w przyszłości będziemy w stanie spłacać raty, możemy ubiegać się o zamrożenie czy też zmniejszenie bieżących rat.

Warto zwrócić uwagę iż występowanie na drogę sądową nie zawsze jest opłacalne dla banku, w tym przypadku możemy liczyć się z dość długim czasem rozpatrywania sprawy. Z pewnością obu stronom nie jest to na rękę, dlatego też próba załatwienia sprawy polubownie z pewnością będzie lepszym pomysłem. Jednak jeżeli nasza sytuacja jest zła, zasądzone zostały działania komornika, wówczas także będziemy mogli skorzystać z pomocy prawników, specjalistów którzy wiedzą jak pomóc firmie która boryka się z długotrwałym zadłużeniem. Firma antywindykacyjna może występować w naszym imieniu na każdym etapie negocjacji czy to z bankiem czy też z urzędem skarbowym lub też zakładem ubezpieczeń społecznych. Osoby doświadczone w tym obszarze z pewnością będą wiedziały w jaki sposób załatwić sprawę pozytywnie.

Jeżeli jesteśmy zainteresowani tego rodzaju pomocą, wówczas dobrym pomysłem będzie Kancelaria Antywindykacyjna TM, jest to kancelaria zatrudniająca prawników którzy znają przepisy prawa dotyczącego umów, będą mogli pomóc nam na wielu etapach negocjacyjnych.