Funkcjonalnie klimatyzatory różnią się od wentylatorów, ponieważ wentylatory w rzeczywistości nie chłodzą powietrza, a jedynie sprawiają, że wydaje się ono chłodniejsze, poruszając nim.

Zaletą klimatyzatorów jest to, że podnoszą poziom komfortu nawet podczas upałów, ale mogą też mieć różne wady i ograniczenia. Większość ludzi używa klimatyzatorów, aby czuć się bardziej komfortowo w swoich domach lub biurach podczas upalnej i wilgotnej letniej pogody. W ekstremalnych warunkach klimatyzatory mogą chronić osoby starsze i inne wrażliwe osoby przed problemami zdrowotnymi wywołanymi nadmiernym upałem. Klimatyzatory są używane w wielu obiektach komercyjnych nie tylko w celu zwiększenia komfortu ludzi, ale także w celu zmniejszenia obciążenia cieplnego delikatnych maszyn, takich jak komputery, oraz ograniczenia psucia się żywności w sklepach spożywczych i restauracjach. Długotrwałe narażenie na nadmierne ciepło może spowodować odwodnienie. Właściciele biur i domów mogą założyć klimatyzację

Dzieje się tak, ponieważ wysoka temperatura prowadzi do obfitego pocenia się i powoduje utratę wody przez organizm.

Jeśli nie uda ci się uzupełnić utraconej wody, rezultatem będzie odwodnienie. Ponieważ klimatyzatory zmniejszają pocenie się, mogą zminimalizować ryzyko utraty wody i odwodnienia organizmu. Udar cieplny to kolejny problem, który może powodować nadmierne ciepło. Dzieje się tak, ponieważ zbyt duże ciepło może utrudniać organizmowi regulację temperatury. Nieleczenie tego problemu wystarczająco wcześnie może spowodować uszkodzenie mózgu i innych narządów ciała. Ponieważ klimatyzatory obniżają temperaturę powietrza, mogą być pomocne w zapobieganiu udarom cieplnym. Jeśli jesteś zainteresowany instalacją klimatyzacji, odwiedź stronę http://www.klimador.com.pl. Klimatyzatory mogą znacznie poprawić jakość powietrza w pomieszczeniach i stworzyć znacznie zdrowszą atmosferę. Dzieje się tak, ponieważ są one zdolne do usuwania pyłków, kurzu i innych alergenów obecnych w środowisku. Zmniejszając wilgotność, klimatyzatory mogą hamować rozwój pleśni i grzybów.