Nasze twarze zmieniają się z czasem, a niezdrowy styl życia i niewłaściwe nawyki pielęgnacyjne mogą przyspieszyć proces starzenia.

Ale na nasz wygląd wpływają również hormony i czynniki dziedziczne, nad którymi nie mamy kontroli. Do około 25 roku życia nasze ciała wytwarzają odpowiednią ilość kolagenu, co zapewnia nam naturalny młodzieńczy blask i młodą, zdrowo wyglądającą skórę. Jednak gdy produkcja kolagenu zaczyna spadać z wiekiem, prowadzi to do zmian w odcieniu i fakturze skóry. Jednak odpowiednio dobrane zabiegi kosmetyczne i odmładzające dostępne w salonach kosmetycznych i gabinetach medycyny estetycznej mogą przywrócić naszym twarzom młody wygląd. Które obszary twarzy można odmłodzić w salonach kosmetycznych

Objawy wczesnego starzenia się pojawiają się najpierw w miejscach, gdzie skóra jest najcieńsza, i które są najbardziej podatne na niższy poziom kolagenu czyli w okolicach oczu.

Są to głównie kurze łapki, ciemne cienie i wgłębienia pod oczami. Nie ma znaczenia, ile śpimy i jakie kremy wklepujemy pod oczy, te zagłębienia pozostają na swoim miejscu i sprawiają, że wyglądamy na bardziej zmęczonych i trochę starszych, niż jesteśmy w rzeczywistości. W miarę utraty kolagenu na twarzy pojawiają się coraz wyraźniejsze bruzdy, linie i zmarszczki, usta często zaczynają się zmniejszać, skóra traci gęstość i elastyczność, a dla wielu z nas widoczny jest również brak objętości skóry w okolicy policzków. Aby zmniejszyć widoczność tych nowych zmarszczek i zagłębień, musimy je skutecznie wypełnić. Stosowanie wypełniaczy do twarzy powinno w tym celu nadać skórze bardziej równomierny kontur, a co za tym idzie sprawić, że będziemy wyglądać młodziej i promiennej. Na stronie https://wellness-empire.pl znajdziesz gabinet medycyny estetycznej, w którym możesz poddać się zabiegom odmładzającym, wyszczuplającym i pielęgnacyjnym. Wypełniacze skórne to preparaty do wstrzykiwań, które zawierają substancje takie jak kwas hialuronowy. Po wstrzyknięciu pod skórę w wybrane miejsca kwas hialuronowy wchłonie wodę jak gąbka, zwiększając objętość mało elastycznej skóry. Można takie wypełnienia wstrzykiwać w usta, policzki, czy w zagłębienia pod oczami, aby poprawić wygląd twarzy i zredukować widoczność zmarszczek.