Jeśli chcemy korzystać z serwera proxy to trzeba będzie go ustawić w swojej przeglądarce. To nie jest tak, że wchodzimy na jakieś adres i za jego pośrednictwem łączymy się z innymi stronami. Tutaj od razu to nie następuje, bo potrzebna jest konfiguracja.

Do każdego rodzaju przeglądarki można będzie ściągnąć sobie konfiguracje, a zatem nie powinno nam to zająć zbyt dużo czasu i będzie można z serwera proxy korzystać. Na przykładzie przeglądarki Opera można będzie dokonać w łatwy sposób konfiguracji. Wchodzimy sobie na menu, które znajduje się w lewym górnym roku i jest zaznaczone na czerwono. Klikamy na ustawienia i przechodzimy do preferencji. Teraz przyszła pora na zakładkę Zawansowane, gdzie znajduje się sieć. Mamy tam adres serwera polskie proxy i zmieniamy na taki adres, jaki wcześniej sobie wybraliśmy. Jeśli wpisaliśmy wszystko dobrze i to sprawdziliśmy to teraz trzeba będzie nacisnąć ok i za każdym razem, kiedy wchodzimy na przeglądarkę i wyszukujemy sobie stron internetowych to łączymy się anonimowo właśnie z serwerem proxy, który wcześniej został przez nas wybrany i w prawidłowy sposób skonfigurowany.


Wybór odpowiedniego serwera proxy

Bardzo ważne będzie to, na jaki serwer proxy postawimy, dlatego trzeba będzie to dokładnie sprawdzić. Nie chcemy wybierać czegoś, co nie jest stabilne, dlatego zależy nam na jakości połączenia. To wszystko da się sprawdzić, bo można skorzystać z różnych opcji od darmowych serwerów proxy polskie po te płatne. Warto rozważyć wszystkie z opcji, a wtedy będziemy dokładnie wiedzieć, co sprawi ze surfowanie po Internecie będzie przyjemniejsze i jeszcze bardziej bezpieczne. To właśnie ta anonimowość daje nam bezpieczeństwo, bo nikt nas nie będzie śledził i wykradał naszych danych. To, dlatego warto będzie wybrać sobie polskie proxy i wtedy wiemy, że dokonaliśmy właściwego wyboru, z którego będziemy bardzo zadowoleni. Tego nam najbardziej trzeba tym bardziej, jeśli z Internetu korzystamy bardzo często i przesiadujemy w nim długie godziny.